افزایش میزان ابتلای کودکان به دیابت نوع ۱ و نوع ۲

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که میزان شیوع دیابت نوع۱ در بین کودکان آمریکایی از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۹، ۲۱ درصد افزایش یافته است. در همین مدت میزان شیوع دیابت نوع ۲ در حدود ۳٫۵ درصد افزایش یافته است. به گفته‌ی دکتر دِنا دبلا ، مدیر این تحقیقات، دلایل افزایش دیابت در بین کودکان کاملا روشن […]

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که میزان شیوع دیابت نوع۱ در بین کودکان آمریکایی از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۹، ۲۱ درصد افزایش یافته است. در همین مدت میزان شیوع دیابت نوع ۲ در حدود ۳٫۵ درصد افزایش یافته است.

به گفته‌ی دکتر دِنا دبلا ، مدیر این تحقیقات، دلایل افزایش دیابت در بین کودکان کاملا روشن نیست. وی می‌گوید: در حالیکه که ما دلایل این افزایش را نمی‌دانیم، چرا که هنوز دلیل دیابت نوع ۱ مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد که چیزی در ما محیط ما (آمریکا یا هرجای دیگر در دنیا) تغییر کرده است که سبب ابتلای نوجوانان به این بیماری می‌شود.

بنا به گفته دکتر دبلا، چندین دلیل برای افزایش دیابت نوع ۲ وجود دارد که از جمله آنها همه‌گیر شدن چاقی مفرط، و اثرات طولانی مدت دیابت و چاقی در دوران بارداری می‌باشد.

در دیابت نوع ۱ بدن نمی‌تواند انسولین تولید کند. انسولین هورمونی است که برای تبدیل قند، نشاسته و دیگر غذاها به انرژی استفاده می‌شود. در دیابت نوع ۲ بدن نمی‌تواند از انسولین برای تبدیل قند استفاده کند که به اصطلاح مقاومت به انسولین پیش می‌آید. در ابتدا پانکراس، انسولین بسیار زیادی تولید می‌کند، اما با گذشت زمان دیگر پانکراس نمی‌تواند به میزان لازم انسولین تولید کند تا قند خون را در حد نرمال حفظ کند.

دکتر روبرت رانتر، دبیر علمی انجمن دیابت آمریکا می‌گوید: میزان شیوع دیابت به طور فزاینده‌ای در حال افرایش است، و دیابت در دو دهه‌ی آینده به مشکل اصلی سلامتی تبدیل خواهد شد. و نیاز مبرمی به توجه بیشتر برای پیشگیری از دیابت وجود دارد، زیرا مراقبت از همه‌ی مبتلایان دشوار است.

منبع: پارسی طب

۲۵
خرداد ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>