پای درس امام صادق

این کتاب می تواند چون دایره المعارفی ارزشمند از زبان انسانی چون امام صادق (ع) که به منبع لایزال عقل و وحی متصل بوده است ، برای آموزش و تفکر بسیار مفید واقع شود .

معرفی کتاب : اعظم بانو

10285

کتاب توحید مفضل درس های امام جعفر صادق ع به شاگردش مفضل است که برخی از اسرار افرینش را در ۱۴ قرن قبل برای او توضیح می دهد خواندن این کتاب را به همه دانشجویان محققین و دانشمندان و اهل تفکر و اندیشه توصسه می کنیم

مرکز تحقیقات بیولوژی مولکولی

معرفی کتاب توحید مفضل

امام صادق (ع) این حدیث بلند را در چهار روز و چهار نشست، بر مفضل املا فرموده ‏است. شاید بتوان براى هر مجلس عنوانى کلى را بر شمرد.

  • مجلس اول: درباره شگفتیهاى آفرینش انسان
  • مجلس دوم: درباره شگفتیهاى آفرینش حیوان
  • مجلس سوم: درباره شگفتیهاى آفرینش طبیعت
  • مجلس چهارم: درباره ناملایمات و گرفتاریها

‏ مشابهت استدلالهای “کتاب توحید مفضل” با “قرآن کریم”

دعوت مردم به تأمل و تدبر درباره اشیا و موجودات پیرامون خود، یک شیوه قرآنى است. با ‏یک نگاه در می‌یابیم که قرآن کریم بارها و بارها مردم را به تدبر و نگریستن در چیزهایى ‏فراخوانده که مردم در طول روز و بلکه هر لحظه و هر ساعت با آن در تماس هستند.

قرآن کریم مردم را تشویق می‌کند که به “شتر”، “آسمان “ و “کوهها” و “زمین “  و… ‏بنگرند. راستى مگر مردم آنها را ندیده‌اند؟ در پاسخ باید گفت: آرى دیده‌اند. اما در آنها ‏درنگ و اندیشه نکرده‌اند. اگر مردم در همین امور به ظاهر “بدیهى” بنگرند و براستى در ‏آنها اندیشه و تدبر نمایند، به شگفتیهاى تمام اجزاى آفرینش پى می‌برند. امام صادق (ع) ‏نیز که قرآن ناطق است مردم را به تأمل در کوه، دشت، دریا، آسمان، زمین، حیوان، ‏انسان، پرنده، درنده، و… فرا می‌خواند.

m-204x300

ناشرین مختلفی اقدام به چاپ این کتاب ارشمند نموده اند .

این کتاب تحت عنوان توحید مفضل و پای درس امام صادق (ع) عرضه شده است .

خواندن این کتاب ارزشمند را به تمام والدین و کودکان و نوجوانان توصیه میکنم .

والدین محترم میتوانند این کتاب را برای کودکان زیر دبستان و دبستانی در هنگام آموزش حیوانات و خصوصیات آنها ، انسانها و طبیعت برای کودک خود مورد استفاده قرار دهند  .

در این اثر ارزشمند اسرار توحید و خداشناسی عمیقی نهفته است ، کتابهای بسیاری هستند که در مورد خصوصیات طبیعت ، حیوانها و انسانها توضیح می دهند ، اما این کتاب می تواند چون دایره المعارفی ارزشمند از زبان انسانی چون امام صادق (ع) که به منبع لایزال عقل و وحی متصل بوده است ، برای آموزش و تفکر بسیار مفید واقع شود .

این کتاب را میتوانید از این آدرس هم دانلود کنید .

۱۸
بهمن ۱۳۹۱
مادربانو
دسته‌ها معرفی کتاب
دیدگاه‌ها ۲ دیدگاه

یک پاسخ برای : 2

  1. شهرزاد گفته:

    اون لینکی که برای دانلود گذاشتید مجلس سوم و چهارم رو نداره که

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>