معرفی نشریه های کودکان ۱

نشریه ‌ها به سبب داشتن مطالب کوتاه و متنوع، درتشویق کودکان ونوجوانان به خواندن نقشی موثر دارند.

نشریه ‌ها به سبب داشتن مطالب کوتاه و متنوع، درتشویق کودکان ونوجوانان به خواندن نقشی موثر دارند. این گروه از نشریه ها،‌ ‌با در دسترس گذاشتن داستان های کوتاه،‌ دانستنی های عمومی، ‌بازی ها و سرگرمی ها و ده ها مطلب دیگر،‌ کودکان و نوجوانان را به خواندن علاقه مند می کنند و این شوق را در آن ها نهادینه می سازند.
کتابک  نشریه هایی را معرفی می کند که  فرصت بیشتری برای لذت بردن از خواندن و آشنایی با ادبیات و هنر برای کودکان و نوجوانان فراهم کنند و در عین حال به شماری از پرسش های آن ها پاسخ گویند.

tarvij88.05.12-bad-badak

دو ماه نامه بادبادک ویژه ی کودکان ۳ سال به بالا، صاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر آن زهرا فرمانی است و از سال ۱۳۸۱ در موسسه پژوهشی کودکان دنیا تهیه می شود.

نشریه در قطع ۲۰در ۲۲ سانتی متر، چهار رنگ، با توجه به صلح و دوستی و کودکان توان یاب منتشر می شود. موضوع های نشریه شامل سرمقاله، داستان، شعر و سرگرمی است. درقسمت “سخنی با بزرگترها” محور اصلی نشریه با اولیا و مربیان در میان گذاشته می شود.

نشانی:

تهران، چهار راه پاسداران، میدان حسین آباد، خیابان وفامنش، خیابان جوانشیر،پلاک ۶۷ مجتمع مسکونی پزشکان فارابی، طبقه همکف

صندوق پستی:

۳۶۷-۱۷۶۶۵

تلفن:

۸۸۶۰۸۰۶۹ – ۲۲۹۳۴۱۸۶

boshri-tr-93-1-26ماه نامه بچه ها بشری، نخستین نشریه ویژه کودکان نابینا و کم بینا است.صاحب امتیاز و مدیر مسئول آن نسرین اطیابی است. نشریه در قطع ٢۴ در ٢۴ و ٢۶ صفحه با درشت نویسی و خط بریل به چاپ می رسد.مطالب آن شامل سرمقاله، داستان، شعر، سرگرمی و دانستنی ها می تواند اوقات فراغت این کودکان را پر کند. برای تهیه مجله می توان با دفتر آن تماس گرفت.

تهران، صندوق پستی٣٣٨/١٧٧٧۵

tarvij88.05.21-LADDER

دو ماه‌نامه LADDER مجله‌ای به زبان انگلیسی  است . LADDER کوشیده است با ارائه مطالب آموزشی در قالب شعر، داستان وسرگرمی آموزش زبان انگلیسی را غیرمستقیم و جذاب کند. صاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر این نشریه فاطمه علی بخشی است.

نشریه دارای بخش های شعر، داستان، سرگرمی، آموزشی، ارتباطی و دانستنی های علمی است. داستان ها با گونه های فانتزی و افسانه با درون مایه های روانشناختی، تفریحی، اخلاقی، تربیتی، اجتماعی و دینی به چاپ می رسند و دانستنی‌های علمی با موضوعات متنوع با ارائه تصاویر مستند همراه است.
بخش آموزشی مجله شامل دو بخش فرهنگ انگلیسی به انگلیسی و وا‍‍‌ژه نامه تصویری است و بخش ارتباطی شامل نقاشی ها و نامه های کودکان است.
این نشریه در ۳۲ صفحه تمام رنگی، روی کاغذ گلاسه در قطع ۲۰ در ۲۶ سانتی متر به چاپ می رسد.

صندوق پستی:

۱۶۷۶۵-۳۶۴۳
تلفن:
۷۷۸۲۸۲۹۶
hamshahri-tr-93-1-26 صاحب امتیاز دو هفته نامه همشهری بچه ها موسسه همشهری است که با مدیر مسئولی محمد مشاری و سردبیری حامد سلیمانی و مرجان فولادوند منتشر می شود.این نشریه برای کودکان ٧ تا ١٢ سال و با رویکرد فرهنگی، ادبی منتشر می شود. این نشریه با قطع ۲۰ در ۲۷ سانتی متر به همراه ضمیمه ای برای پدر و مادرها و هدیه ای برای مخاطبان در ۵٢ صفحه با بهای ٢٠٠٠ تومان به چاپ می رسد.
سرمقاله، خبر، نقاشی و دست نوشته های کودکان، گزارش، داستان، شعر، سرگرمی، علمی، ورزشی، معرفی کتاب، محیط زیست، سینما و آگهی بخش های گوناگون این نشریه است. به دلیل سادگی زبان و لحن صمیمی، توجه به شادی و محیط زیست مخاطبان زیادی را با سلیقه های گوناگون پوشش می دهد. نشریه ارتباط دو سویه ای با مخاطب خود دارد. 

نشانی:

تهران، خیابان کریمخان زند، شماره ١٠١

dost-tr-92-11-8

هفته نامه دوست خردسالان با هدف سرگرمی برای گروه سنی الف منتشرمی شود. مدیر مسئول این نشریه مهدی ارگانی، سردبیران افشین اعلا، مرجان کشاوزی آزاد و صاحب امتیاز آن موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) است.

دوست خردسال در قطع ۲۲در۲۲سانتی متر به شکل چهار رنگ، درحدود ۲۶ صفحه به چاپ می رسد. مجله دارای بخش های سرمقاله، داستان، شعر و سرگرمی است. تنوع داستان های مجله به صورت داستان تصویری، کمیک استریپ است. داستان های تصویری نشریه کودک را تشویق به مشارکت درخواندن داستان همراه با بزرگترها (داستان مشارکتی )می کند. حجم داستان های تصویری در جذب مخاطب تاثیردارد. دوست خردسال را می توان هر پنج شنبه از روزنامه فروشی ها تهیه کرد .

نشانی:

تهران، خیابان انقلاب، چهاراره کالج شماره ۸۸۶ نشرعروج

تلفن:

۶۶۷۰۱۲۹۷

tarvij88.05.12-2charkhe

هفته نامه تمام رنگی دوچرخه با مدیر مسئولی مهدی ذاکری و سردبیری مناف یحیی پور برای نوجوانان منتشر می شود.

این نشریه در قطع روزنامه ای ٢٢ در ٢۴ سانتی متر در ١۶ صفحه با رویکرد اطلاع رسانی، فرهنگی، اجتماعی پنجشنبه ها به چاپ می رسد.
این نشریه ضمیمه رایگان روزنامه همشهری است و شامل مطالب گوناگون از جمله سرمقاله، خبر، گزارش، داستان، شعر، مصاحبه، علمی، اجتماعی، سرگرمی، ورزشی و آثار و دست نوشته مخاطبان است. به دلیل گوناگونی موضوعی نشریه توانسته در جذب مخاطب موفق بوده است.

 

ایمیل:

نشانی:

تهران، خیابان ولی عصر، نرسیده به پارک وی، کوچه ی تورج، شماره ی ١۴، طبقه پنجم

tarvij88.05.12-daneshamooz

ماهنامه رشد دانش آموز با مدیریت محمد ناصری و سردبیری شهرام شفیعی از سوی سازمان پژوهشی و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش وپرورش به چاپ می رسد.

این نشریه که محتوای آن مناسب دانش آموزان سال های پایان دبستان است، با رویکرد آموزشی، تحلیلی، اطلاع رسانی منتشر می شود و دارای بخش های سرمقاله، شعر، داستان، علمی، هنری، مهارت های زندگی و سرگرمی است. ماهنامه رشد دانش آموز در قطع  ۲۰ در ۲۸ سانتی متر، چهار رنگ در ۳۲ صفحه با قیمت ۵۰۰۰ رلتش و در مدرسه ها توزیع می شود.

ایمیل:

daneshamooz@roshodmag

نشانی:

تهران خیابان کریم خان زند، خیابان ایرانشهر شمالی، دفتر انتشارات کمک آموزشی

تلفن:
٨٨۴٩٠٢٣٠
tarvij88.05.12-no-amooz

صاحب امتیاز ماه نامه رشد نوآموز سازمان پژوهشی و برنامه ریزی آموزشی و انتشارات کمک آموزشی است.

مدیر مسئول آن محمد ناصری و سردبیری آن با افسانه گرمارودی است. این نشریه تمام رنگی در ٣٢ صفحه در قطع ٢٠ در ٢٨ و بهای ۵٠٠ تومان منتشر می شود. رویکرد این نشریه آموزشی، تحلیلی، اطلاع رسانی است و شامل بخش های سرمقاله، شعر، داستان، دانستنی ها، هنری، مهارت های زندگی و سرگرمی است. نشریه در اختیار دانش آموزان پایه دوم و سوم دبستان در مدرسه ها قرار می گیرد.

نشانی:

تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان ایرانشهر شمالی، دفتر انتشارات کمک آموزشی، شماره ۲۶۸.
tarvij88.05.12-no-javan

این ماهنامه به مدیریت محمد ناصری و سردبیر علی اصغر جعفریان از سوی سازمان پژوهشی و برنامه ریزی آموزشی منتشر می شود.

این ماهنامه شامل بخش های گوناگون سرمقاله، شعر، داستان، علمی، گزارش، سرگرمی، ایران شناسی، ورزشی، محیط زیست است. این گوناگونی به جذب مخاطبان بیشتر کمک می کند و نوجوانان بیشتری به مطالعه علاقه مند کند.
رویکرد نشریه آموزشی، تحلیلی، اطلاع رسانی است و محتوای آن برای کودکان دوره راهنمایی مناسب است. رشد نوجوان به شکل چهار رنگ در ۲۰ در ۲۸ سانتی متر، ۴۰ صفحه در مدرسه های کشور توزیع می شود.

نشانی:

تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان ایرانشهر شمالی، دفتر انتشارات کمک آموزشی، شماره ۲۶۸.

منبع : سایت کتابک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>