دوران کودکی ناخوشایند خطر ابتلا به بیماری قلبی را زیاد می‌کند

به بیماریهای قلبی کمتری مبتلا می‌شوند.

SadChild

 

بر اساس تحقیقات جدید، در سن ۷ سالگی به نگرانی و اضطراب افتادن با خطرات ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی در آینده در ارتباط است.

محققان آمریکایی گفتند: از سوی دیگر، کودکانی که مورد توجه بهتر قرار می‌گیرند زمانی که به سن بزرگسالی می‌رسند به بیماریهای قلبی کمتری مبتلا می‌شوند.

محققان آمریکایی اظهار داشتند که برای درک بهتر این تحقیقات انجام آزمایشهای بسیاری لازم است.

محققان ۳۷۷ فرد بالغ را از دوران کودکی مورد بررسی قرار دادند و از نظر رفتار احساسی آزمایشهای مختلفی را بر روی آنها انجام دادند.

آنها نتایج این خطرات و بیماریهای قلبی و عروقی این شرکت کنندگان را در دوران دهه ۴۰ سالگی آنها مورد مقایسه قرار دادند.

پس از کنترل عوامل دیگر محققان دریافتند که ممکن است بیماری قلبی تحت تأثیر قرار گیرد سطح بالای نگرانی و اضطراب در سن ۷ سالگی به میزان ۳۱ درصد بیماریهای عروقی و قلبی را در دوران میانسالی زنان افزایش داده است.

محققان همچنین دریافتند که میزان نگرانی و اضطراب در دوران کودکی خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را در مردان آنها تا ۱۷ درصد افزایش می‌دهد.

تحقیقات همچنین نشان داد: افراد ۴۰ ساله‌ای که در دوران کودکی از نگرانی و اضطراب رنج می‌بردند. شانس حملات قلبی یا سکته مغزی در ۱۰ سال بعد از ۳٫۲ درصد به ۴٫۲ درصد در زنان و ۷٫۳ درصد به ۸٫۵ درصد در مردان افزایش داشته است.

منبع: خبرگزاری فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>