«شیر آغوز» نخستین واکسن نوزاد تازه متولد شده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا؛ دکتر مجید عمرانی ظهر امروز در جمع مسئولان بهداشتی بوشهر اضافه کرد: این شیر غلیظ و زرد رنگ یا به رنگ روشن است و آغوز، ماک یا کلستروم نامیده می‌شود و سرشار از مواد ایمنی‌بخش است. وی افزود: آغوز در مقایسه با شیری که پس از آن تولید […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا؛ دکتر مجید عمرانی ظهر امروز در جمع مسئولان بهداشتی بوشهر اضافه کرد: این شیر غلیظ و زرد رنگ یا به رنگ روشن است و آغوز، ماک یا کلستروم نامیده می‌شود و سرشار از مواد ایمنی‌بخش است. وی افزود: آغوز در مقایسه با شیری که پس از آن تولید می‌شود، ‌دارای مقدار بیشتری پروتئین و ویتامین‌های محلول در چربی و برخی مواد معدنی مثل سدیم است و از مقدار کمتری چربی و ویتامین‌های محلول در آب برخوردار است.

دکتر عمرانی تصریح کرد: اگرچه حجم آغوز محدود است و در هر نوبت شیر دهی ممکن است حتی بیش از یک یا دو قاشق مرباخوری در هر پستان نباشد، ‌اما نیاز نوزاد هم در همین حد است.

وی با اشاره به برقراری جریان شیر از روز سوم تا ششم بعد از زایمان، اظهار داشت: ترکیب شیر مادر همراه با رشد شیرخوار، در طول هر وعده تغذیه شیرخوار، بین دفعات مختلف شیردهی و نیز در طول روز تغییر می‌کند.

این متخصص کودکان و نوزادان در مورد شیر آغوز گفت: مواد ایمنی بخش این شیر برای حفاظت نوزاد در برابر عفو نت‌ها حیاتی است.

عمرانی تصریح کرد: شیرانتقالی از ۷ الی ۱۰ روز پس از تولد تا ۲ هفتگی است و سپس شیر رسیده ترشح می‌شود که در آن پروتئین کمتر، اما ویتامین‌های محلول در آب، لاکتوز و چربی بیشتری وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مکیدن‌های مکرر شیرخوار، مقدار شیر مادر را افزایش می‌دهد، گفت: در شروع هر وعده شیردهی چربی شیر مادر کم است که به تدریج میزان آن بیشتر می‌شود.

عمرانی تصریح کرد: شیر پیشین، شیری که در ابتدای هر وعده شیردهی از پستان‌ها خارج می‌شود، رقیق‌تر بوده و آب مورد نیاز شیرخوار را تامین می‌کند و حاوی مقادیر فراوان پروتئین، لاکتوز و سایر مواد مغذی است.

این متخصص نوزادان اضافه کرد: شیر پسین که در انتهای هر وعده شیردهی از پستان‌ها خارج می‌شود، سرشار از چربی بوده و انرژی مورد نیاز شیرخوار را تامین می‌کند و به همین دلیل تغذیه با شیر مادر را در هر وعده نباید به سرعت خاتمه داد و شیرخوار را از پستان جدا کرد، بلکه باید اجازه داد تغذیه با شیر مادر تا زمانی که کودک می‌خواهد، ادامه یابد تا شیر چرب انتهایی را دریافت کند.

عمرانی با بیان اینکه برخی مادران یا مادر بزرگ‌ها قبل از شروع تغذیه نوزاد با آغوز، موادی مثل شیرخشت، ترنجبین، آب قند، کره یا نوشیدنی‌های دیگر به نوزاد می‌خورانند، اظهار داشت: تغذیه با این مواد خطرناک است چون جانشین تغذیه نوزاد با آغوز به عنوان اولین تغذیه او می‌شود و احتمال ابتلای کودک را به عفونت‌هایی نظیر اسهال، سپتی سمی (عفونت منتشر یا عفونت خون) و مننژیت (عفونت پرده‌های مغز) و احتمال بروز حساسیت و اگزما (التهاب پوستی) را افزایش می دهد، باعث ارضا احساس گرسنگی کودک و تمایل کمتر او به مکیدن پستان مادر خواهد داشت.

این متخصص کودکان و نوزادان تصریح کرد: اگر کودکی حتی یکی دو بار با موادی غیر از شیر مادر تغذیه شود، مادر با مشکلات بیشتری نظیر احتقان پستان‌ها روبرو می‌شود و احتمال قطع تغذیه با شیر مادر ‌در این کودکان نسبت به شیر خوارانی که به طور انحصاری با شیر مادر تغذیه می شوند، بیشتر است.

منبع: فارس

۰۵
شهریور ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>