کاهش بیش فعالی کودکان با ورزش

مهناز زرافشار اظهار داشت: ورزش‌های غیر حرفه ای به دو دسته ایروبیک و غیر ایروبیک تقسیم می‌شود که ورزش‌ ایروبیک ورزشی است که بر قلب و ریه تاثیر می‌گذارد و بیشتر باعث استقامت بدن شده و جز ورزش‌های هوازی محسوب می‌شود. وی با اشاره به اینکه ورزش‌های غیر ایروبیک بیشتر قدرت عضلات و انعطاف پذیری […]

مهناز زرافشار اظهار داشت: ورزش‌های غیر حرفه ای به دو دسته ایروبیک و غیر ایروبیک تقسیم می‌شود که ورزش‌ ایروبیک ورزشی است که بر قلب و ریه تاثیر می‌گذارد و بیشتر باعث استقامت بدن شده و جز ورزش‌های هوازی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ورزش‌های غیر ایروبیک بیشتر قدرت عضلات و انعطاف پذیری آنها را افزایش می‌دهند یا انعطاف پذیری تعادل افراد را بالا می‌برد، گفت: فردی که بخواهد ورزش کند اول باید بدنش را گرم کرده و بعد حرکات کششی انجام دهد چرا که این عمل موجب می‌شود و صدمات بافتی که در حین کشش به بافت‌ها وارد می‌شود را کاهش دهد.

این دکترای طب مکمل و پژوهشگر افزود: انجام حرکات کششی بعد از گرم کردن باید به چند حالت باشد و ترتیب خاصی داشته داشته باشد که ابتدا به حالت ایستاده، بعد روی صندلی بنشیند و سپس بخوابدکه این عمل باعث تغییر افت فشار خون نشوند یعنی فشار خون را می‌توان با حرکات ورزشی میزان کرد.

زرافشار ادامه داد: میزان پیاده روی هم باید ابتدا آرام سپس تند شود و بعد دوباره با سرعت آرام پیش رود. برای این که آمادگی جسمانی هم به آن هدف نهایی برسد؛ حدوداً ۱۲۰۰ متر در نیم ساعت باید راه رود و افزایش ضربان قلب هم باید حداکثر روی ۱۳۰ ضربه باشد.

وی درباره تاثیر ورزش برای مادران در دوره بارداری بیان داشت: ورزش در دوران بارداری می‌تواند انرژی مادر را بالا برده، خواب را بهبود ببخشد و موجب کاهش احساس کوفتگی و خستگی در مادر شود همچنین آمادگی برای انجام زایمان را افزایش می‌دهد و ورزش در دوران بارداری موجب کاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس می‌شود و بعد از دوران زایمان بدن مادر را زودتر با حالت اول بر می‌گرداند.

این دکترای طب مکمل و پژوهشگر درباره تاثیر مطلوب ورزش بر روح و روان خاطرنشان کرد: در تحقیقات صورت گرفته بر ۷ هزار دانش‌آموز ۱۱ تا ۱۶ ساله مشخص شده است که ورزش موجب افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان می‌شودف همچنین حالت بیش فعالی‌شان کاهش پیدا کرده و اضطراب، افسردگی و مشکلات روان پریشانی آنها کاهش پیدا کرده است.

منبع: افکار نیوز

۰۶
تیر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

٬ ٬

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>