در این زمان‌ها کودکتان بدون دلیل گریه می‌کند

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران، پزشکان دریافته‌اند که گاهی اوقات گریه نوزادان هیچ علت مهمی ندارد و تنها به دلیل نیاز آن‌ها به جلب توجه توسط اطرافیانشان است. گفتنی است، پژوهشگران ژاپنی با مطالعه بر روی نوزادان دریافته‌اند که این حالت به ویژه در نوزادانی که بلافاصله از بغل گرفته شدن توسط والدین و […]

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران، پزشکان دریافته‌اند که گاهی اوقات گریه نوزادان هیچ علت مهمی ندارد و تنها به دلیل نیاز آن‌ها به جلب توجه توسط اطرافیانشان است.
گفتنی است، پژوهشگران ژاپنی با مطالعه بر روی نوزادان دریافته‌اند که این حالت به ویژه در نوزادانی که بلافاصله از بغل گرفته شدن توسط والدین و اطرافیان می‌خندند، بیشتر وجود دارد.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، این گریه الکی در کودک سبب رشد و توسعه هوش عاطفی و اجتماعی نوزاد می‌شود و لذا انجام دادن آن توسط نوزاد می‌تواند نشان دهنده سلامت روانی نوزاد باشد.
دانشمندان به ویژه دریافته‌اند که این نوع گریه الکی در نوزادانی که خواهر و برادرهای هم سن و سال و خردسال دارند بیشتر صورت می‌گیرد و تنها به دلیل جلب توجه است.
پزشکان توصیه می‌کنند والدین به این حالت نوزادان توجه کنند زیرا باعث رشد روانی کودکشان می‌شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۲۷
خرداد ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>