«محمد» و «فاطمه» نام برگزیده در سیستان و بلوچستان

زاهدان – ایرنا – مدیرکل اداره ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین نامهای انتخابی ˈمحمد و فاطمهˈ برای نوزادان تازه تولد نشاندهنده علاقه مندی مردم این استان به ۱۴ معصوم و ائمه اطهار(ع) است. به گزارش روز سه شنبه اداره کل ثبت احوال سیستان وبلوچستان، ˈرضا راحت دهمردهˈ با تبریک هفته وحدت و میلاد […]

زاهدان – ایرنا – مدیرکل اداره ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین نامهای انتخابی ˈمحمد و فاطمهˈ برای نوزادان تازه تولد نشاندهنده علاقه مندی مردم این استان به ۱۴ معصوم و ائمه اطهار(ع) است.

به گزارش روز سه شنبه اداره کل ثبت احوال سیستان وبلوچستان، ˈرضا راحت دهمردهˈ با تبریک هفته وحدت و میلاد باسعادت حضرت ختمی مرتبت رسول اکرم(ص) افزود: در تعالیم اسلامی سفارش زیادی به انتخاب نام نیک برای فرزندان شده بطوری که این امر از جمله حقوق مسلم فرزندان بر پدر و مادر است.

وی اظهار داشت: ۶۹ هزار و ۹۵۰ واقعه ولادت در ۹ ماه گذشته امسال در سیستان و بلوچستان ثبت شده که از این تعداد ۳۵ هزار و ۹۹۵ نوزاد پسر و ۳۳ هزار و ۹۵۵ نوزاد دختر هستند.

او ادامه داد: هفت هزار و ۵۴۱ نفر از مجموع متولدان پسر مفتخر به نام ˈمحمدˈ و مشتقات آن و دو هزار و ۳۸۸ نفر از متولدان دختر نیز مفتخر به نام ˈفاطمهˈ و مشتقات آن شده اند.

مدیرکل اداره ثبت احوال سیستان وبلوچستان بیان کرد: در مجموع نامهای ˈمحمد، محمدطاها و امیرعلیˈ برای پسران و ˈفاطمه، یسنا و زهراˈ برای دختران بیشترین انتخاب مردم در این استان برای فرزندانشان است.

منبع: ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>