برگر گوشت

برگر گوشت غذایی است که به دلیل لذیذ بودن بسیار مورد توجه کودکان است. برگری که برای شما آموزش می دهیم نزدیک ترین طعم را به برگرهای رستوران ها دارد و به ذایقه عزیزانتان خوش می آید.

نویسنده: فاطمه زندی

برگر گوشت غذایی است که به دلیل لذیذ بودن بسیار مورد توجه کودکان است. اما به دلیل مسایل بهداشتی و اگر در خارج از کشور زندگی می کنید حلال نبودن فست فودهای بیرون از منزل توصیه می شود که مادران عزیز در منزل تهیه کنند. برگری که برای شما آموزش می دهیم نزدیک ترین طعم را به برگرهای رستوران ها دارد و به ذایقه عزیزانتان خوش می آید.

همبرگر

اما طرز مواد لازم برای ۶ نفر:

گوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرم

پیاز متوسط یک عدد

نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

نان تست ۲ عدد کوچک

شیر به مقدار لازم

و حالا طرز تهیه:

ابتدا دور نان تست را جدا کرده و فقط قسمت برشته نشده نان را با شیر خمیر می کنیم. شیر را کم کم اضافه می کنیم تا نان تست خیس بخورد و نرم شود. سپس مقدار اضافی شیر را با فشار دادن نان تست گرفته و نان تست را به گوشت چرخ کرده اضافه می کنیم. پیاز رنده شده و نمک و فلفل را به گوشت اضافه کرده و ورز می دهیم. از گوشتمان یک مقداری جدا کرده و به شکل گلوله در آورده و سپس کف دست پهن می کنیم تا به شکل برگر شود. یا اینکه از لبه لیوان یا قالب برای شکل دهی استفاده می کنیم. البته دقت داشته باشید که برگر ها خیلی ضخیم نشود که راحت سرخ شود و به اصطلاح مغز پخت شود .وقتی که دوطرف برگرها خوب سرخ شد لای نان با کاهو و گوجه بگذارید. نکته  مهم اینکه کلاً غذاهای فست فودی باعث عطش می شود، پس مادران عزیز توجه کنند که این وعده غذایی را برای ناهار کودکانشان آماده کنند نه شام. چون تا صبح چند نوبت برای آب دادن باید بیدار شوید. این هم یک نکته مادرانه برای مادر بانوهای عزیز.

نوش جان فرشته های آسمانیتان بشود.

۱۲
اردیبهشت ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها Slider آموزش آشپزی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *