چاقی پدران سلامتی فرزندانشان را به خطر می اندازد

تازه ترین تحقیقات نشان می دهد وزن پدر بر روی وزن و سلامتی فرزند‌ آینده اش تاثیر گذار است. به گزارش پایگاه اینترنتی نشریه علمی تاپ سانته چاپ فرانسه، تحقیقات نشان می دهد فرزند پدرانی که اضافه وزن دارند بیش از سایرین با خطر ابتلا به دیابت مواجهند و این خطر در صورتی که جنسیت […]

تازه ترین تحقیقات نشان می دهد وزن پدر بر روی وزن و سلامتی فرزند‌ آینده اش تاثیر گذار است.
به گزارش پایگاه اینترنتی نشریه علمی تاپ سانته چاپ فرانسه، تحقیقات نشان می دهد فرزند پدرانی که اضافه وزن دارند بیش از سایرین با خطر ابتلا به دیابت مواجهند و این خطر در صورتی که جنسیت نوزاد دختر باشد بیشتر است.
تا کنون تحقیقات بسیاری درباره ارتباط میان تغذیه و وزن مادر و کودکی که به دنیا می آورد صورت گرفته بوداما برای نخستین بار محققان کوشیده اند رابطه میان وزن پدر و سلامت نوزاد را دریابند.
محققان دانشگاه ساوت ولز سیدنی استرالیا با مطالعه بر روی موش هایی که دارای والد چاق بودند دریافتند بسیاری از آن ها به دیابت مبتلا هستند. در این مطالعه تمامی موش های ماده از میان موش های لاغر و موش های نر از میان موش های چاق انتخاب شده بودند.
محققانی که در این تحقیق دکتر مارگرت موریس را همراهی می کردند دریافتند موش های چاقی که رژیم غذایی چرب داشتند و به دیابت نیز مبتلا بودند صاحب نوزادانی شدند که به ویژه در لوزالمعده و بافت های چربی خود ژن های معیوبی داشتند.
محققان به علاوه دریافتند موش های نوزاد ماده بیشتر با مشکل دیابت و قند خون بالا مواجه بودند.
دکتر مارگرت موریس می گوید: quotation mark نکته نگران کننده این جاست که معیوب بودن این ژن ها خطر چاقی در بزرگسالی و پیری زودرس سلول ها را افزایش می دهد.

منبع: http://www.iribnews.ir

۱۴
اردیبهشت ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>