بهترین شیوه نگهداری مسواک برای محافظت از آلودگی

برای حفظ مسواک از آلودگی محیطی می‌توان از درپوش مخصوص خود مسواک استفاده کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، اصغر میرعمادی متخصص دندانپزشک و رییس گروه علمی- آموزشی بین‌المللی ایمپلنتولوژی ایران گفت: معمولاً حداکثر ۳ ماه هر مسواک بایستی مورد استفاده قرار بگیرد ولی در صورتی که رشته‌های مسواک قبل از […]

برای حفظ مسواک از آلودگی محیطی می‌توان از درپوش مخصوص خود مسواک استفاده کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، اصغر میرعمادی متخصص دندانپزشک و رییس گروه علمی- آموزشی بین‌المللی ایمپلنتولوژی ایران گفت: معمولاً حداکثر ۳ ماه هر مسواک بایستی مورد استفاده قرار بگیرد ولی در صورتی که رشته‌های مسواک قبل از این زمان تغییر کرد باید تعویض شود.

وی در ادامه گفت: برای حفظ مسواک از آلودگی محیط می‌توان از درپوش مخصوص خود مسواک استفاده کرد و ضدعفونی کردن مسواک با آب جوش باعث از بین رفتن رشته‌های مسواک می‌شود از طرفی در دهان بیش از ۷۰۰ نوع میکروب وجود دارد و هدف از گذاشتن درپوش بیشتر میکروبهای اضافی است که در هوا معلق هستند که با این عمل از این آلودگی جلوگیری شود.
میرعمادی در خصوص مشخصه یک مسواک خوب گفت: طول مسواک از ۳ سانتی‌متر بیشتر نباشد و رشته‌های مسواک در انتها باید گرد باشد همچنین سطح مسواک صاف و نرم مناسب‌تر است.
این متخصص خاطرنشان کرد: استفاده از مسواک‌های برقی بیشتر در افرادی توصیه می‌شود که فرد به دلایلی از انجام این امر ناتوان باشد چرا که این مسواکها معمولاً به دو حالت محدود هستند ولی مسواکهای دستی را می‌توان به چندین جهت حرکت داد.

منبع: سلامت نیوز

۰۴
خرداد ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>