مشکلات زبان در کمین کودکان بیش فعال

محققان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند که کودکان بیش فعال بیشتر در معرض خطر مشکلات زبانی قرار دارند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، تحقیقات جدید ملبورن نشان داد که کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی و کمبود توجه نیز از مشکلات زبان و اضطراب رنج می‌برند. سندرم بیش‌فعالی، ‌اختلالی است که بیشتر […]

محققان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند که کودکان بیش فعال بیشتر در معرض خطر مشکلات زبانی قرار دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، تحقیقات جدید ملبورن نشان داد که کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی و کمبود توجه نیز از مشکلات زبان و اضطراب رنج می‌برند.

سندرم بیش‌فعالی، ‌اختلالی است که بیشتر وقت‌ها در اثر کمبود توجه در کودکان به‌وجود می‌آید. این نوع سندرم، بیشتر در پسر‌ان دیده شده و از ۳سالگی شروع می‌شود اما تشخیص جدی آن از زمانی است که کودک به محیط مدرسه پا می‌گذارد و می‌توان رفتار او را در کلاس درس، مورد بررسی قرار‌داد.

موسسه تحقیقات کودکان «مرداک» نشان داد که کودکانی که به اختلالات رایج رفتاری تشخیص داده شدند در دو منطقه بسیارمهم که بر توان علمی آنها تاثیر دارد و منجر به اختلال در زندگی روزانه آنها می‌شود مشکل دارند.

دو مطالعه بر روی ۸۰۰ کودک ویکتوریایی که در مجله پزشکی اطفال منتشر شد نشان داد که افراد مبتلا به بیش فعالی با احتمال زیادتری با مشکلات زبان و اضطراب نسبت به همتایان خود مواجه شده‌اند.

یک مطالعه بر روی ۴۰۰ دانش آموز نشان داد که در زمان شش سالگی کودکان خطر ابتلا به مشکلات زبانی تقریبا سه برابر بیشتر از کودکان فاقد بیش فعالی است.

این بدان معنی است که این کودکان با خواندن و ریاضی مشکل دارند.

محققان گفتند: ما دریافتیم که ۴۰ درصد از کودکان مبتلا به بیش فعالی در مقایسه با کودکان فاقد بیش فعالی ۱۷ درصد بیشتر با مشکلات زبانی مواجه هستند.
منبع: سلامت نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>