“فست فودها” تهدید کننده سلامت جوامع هستند

یک متخصص تغذیه، فست فودها را یکی از ریسک فاکتورهای تهدید کننده سلامت جوامع عنوان کرد. دکتر یحیی پاسدار در گفت وگو با ایسنا، تغذیه سالم را یکی از مهمترین عوامل سلامت افراد عنوان و تصریح کرد: تغذیه سالم تغذیه‌ای است که در کنار تامین تمامی نیازهای غذایی بدن عوارضی نیز برای سلامتی انسان در […]

یک متخصص تغذیه، فست فودها را یکی از ریسک فاکتورهای تهدید کننده سلامت جوامع عنوان کرد.

دکتر یحیی پاسدار در گفت وگو با ایسنا، تغذیه سالم را یکی از مهمترین عوامل سلامت افراد عنوان و تصریح کرد: تغذیه سالم تغذیه‌ای است که در کنار تامین تمامی نیازهای غذایی بدن عوارضی نیز برای سلامتی انسان در پی نداشته باشد.

به گفته این متخصص تغذیه، مشکلات تغذیه‌ایی به دو صورت کمبود مواد غذایی و اضافه مصرف مواد غذایی وجود دارد که در حال حاضر و در قرن ۲۱ مشکل بیشتر کشورها در بحث تغذیه ناشی از اضافه مصرف مواد غذایی است.

به گفته وی، مصرف بیش از حد مواد غذایی موجب افزایش موارد چاقی، دیابت، کبد چرب و فشار خون در جوامع امروزی شده است.

پاسدار، تغذیه را از سنین جنینی و حتی قبل از آن به لحاظ نوع تغذیه مادر در سلامت افراد موثر دانست و اظهار کرد: بر همین اساس مادران در دوران بارداری و حتی قبل از آن باید به تغذیه خود اهمیت داده و بدانند نوع تغذیه آنها در سلامت فرزندشان نقش اساسی دارد.

وی تاکید کرد: سوء تغذیه و بدغذایی در سنین پایین‌تر زمینه ساز بسیاری بیماری‌ها در سنین بالاتر خواهد شد.

پاسدار افزود: همه افراد در هر سنی که هستند باید مراقبت برنامه غذایی خود بوده و شیوه غذایی مناسب با وضعیت بدنی خود در پیش گیرند.

وی تصریح کرد: در ت

۰۵
اردیبهشت ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>