مجموعه کتاب های مرغک

در این کتاب‌ها که برای رده سنی ۶ ماه تا ۶ سال تهیه شده، یک نوع بازی برای کودکان طراحی شده که سبب می‌شود کودک در مقابل کتاب منفعل نباشد و به گفت‌وگو وادار شود.

نویسنده: مادربانو

IMAG1424

پشت جلد این مجموعه کتاب ها این چنین نوشته است:

کتاب های مرغک، کتاب های ما و شما و کودکانمان هستند.
کتاب های مرغک تلاشی است برای تولید کتاب های قصه، بازی، سرگرمی که همراه با بازی و سرگرم کردن کودکان به آن ها کمک کند:
– دنیای پیرامونشان را بهتر حس کنند.
– دنیای پیرامونشان را بهتر بشناسند.
– با کنجکاوی به دنیا بنگرند و حساس و جست و جوگر بار بیایند.
– ذهنشان پرورش پیدا کند و نیروی اندیشه در آن ها رشد کند.
و…

کتاب های مرغک، مجموعه ای است از داستان های ساده مناسب خردسالان. نویسنده و تصویرگر هر کتاب با سایر کتاب ها متفاوت است. اما نکته ی حائز اهمیت در این مجموعه، این است که قسمتی از تصویر جدا می شود و کودک می تواند نکته ی جذابی را زیر آن کشف کند.

IMAG1420

خانم زهره پریرخ، مسوول شورای پیش دبستانی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مورد این مجموعه چنین گفته است: این مجموعه بخشی از آثار شورای پیش دبستانی را در بر می‌گیرد که دارای تصویرسازی خاص بوده و سبب ایجاد تعامل و ارتباط فعال کودک با کتاب می‌شود. در این کتاب‌ها که برای رده سنی ۶ ماه تا ۶ سال تهیه شده، یک نوع بازی برای کودکان طراحی شده که سبب می‌شود کودک در مقابل کتاب منفعل نباشد و به گفت‌وگو وادار شود.

IMAG1428

یکی از این کتاب ها، «گربه ی کوچه ی ما» نام دارد و داستان گربه ای است که بعضی از کارهایش در این کتاب بیان شده و کودک با بلند کردن صفحه، می تواند تفاوت قبل و بعد از انجام آن کار را ببیند.

IMAG1432

نویسنده و تصویرگر این کتاب، خانم کلر ژوبرت می باشد و کودک، به خوبی می تواند با تصاویر این کتاب ارتباط برقرار کند.

این مجموعه، توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

IMAG1435

یک پاسخ برای : 2

  1. معصوم گلی گفته:

    اینقده از این کتابهایی که در و پنجره دارند خوشم میاد!! هرکدوم از این در و پنجره ها که باز می شه کلی ذوق زده می شم!! دست خودم نیست، کارِ خداست!! ;) :D

    • مادر بانو گفته:

      من خودم بیشتر از بچه، از این کتاب ها خوشم میاد. دوست دارم بشینم یه دل سیر در و پنجره هاشون رو باز و بسته کنم و ببینم زیرشون چه چیزای جدیدی برای کشف کردن وجود داره.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>