نوزادان نارس در معرض خطر دیابت

نتایج‌ یک بررسی‌ جدید روی کودکان نشان می‌دهد که نوزادان نارس در سنین بالاتر بیشتر با خطر ابتلا به دیابت روبرو هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ پزشکان در این مطالعه تاکید کردند: در بررسی‌های اخیر مشاهده شد نوزادان و کودکانی که پیش از موعد مقرر به دنیا می‌آیند سطح بالاتری […]

نتایج‌ یک بررسی‌ جدید روی کودکان نشان می‌دهد که نوزادان نارس در سنین بالاتر بیشتر با خطر ابتلا به دیابت روبرو هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ پزشکان در این مطالعه تاکید کردند: در بررسی‌های اخیر مشاهده شد نوزادان و کودکانی که پیش از موعد مقرر به دنیا می‌آیند سطح بالاتری از انسولین در بدنشان وجود دارد و سطح بالای انسولین به نوبه خود می‌تواند یک شاخص مهم افزایش خطر ابتلا به دیابت در سال‌های آتی زندگی باشد.

دکتر «شیائوبین وانگ»، یکی از پزشکان حاضر در این مطالعه در دانشکده بهداشت عمومی بلومبرگ در دانشگاه جانز هاپکینز گفت: در صورتی که این یافته در مطالعات بعدی تایید شود این امکان وجود خواهد داشت که نوزادانی که بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ هستند، زودتر شناسایی شوند تا والدین آنها نسبت به وضعیت جسمی فرزندشان در آینده و بیماری‌های احتمالی که پیش‌روی این کودکان در سنین بالاتر است، آگاه باشند.

وانگ گفت: محققان قصد دارند تا فاکتورهای خطرزای اولیه برای دیابت را شناسایی کنند زیرا امکان وجود خواهد داشت تا از بیماری پیش از بروز علائم آن پیشگیری کرد.

در این بررسی سوابق پزشکی ۱۳۵۸ نوزاد متولدشده در فاصله سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۰ میلادی در بوستون و سطح انسولین بدن آنان در زمان تولد و پس از آن ارزیابی شد.

این پزشکان مشاهده کردند سطح انسولین در بدن نوزادانی که پیش از موعد به دنیا آمده‌ بودند به مراتب بالاتر بوده است.
منبع: سلامت نیوز

۲۷
بهمن ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>