مصرف شیر گاو تا پایان یک سالگی توصیه نمی شود

مسئول بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: از شیر پاستوریزه نمی توان به جای شیر خشک برای تغذیه کودکان زیر یک سال استفاده کرد اما مقداری شیر استریلیزه یا پاستوریزه که در تهیه غذای کودک شیرخوار بعد از ۱۰ ماهگی مصرف می شود اشکالی ایجاد نمی‌کند. «نسرین علیزاده» تصریح کرد: پس […]

مسئول بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: از شیر پاستوریزه نمی توان به جای شیر خشک برای تغذیه کودکان زیر یک سال استفاده کرد اما مقداری شیر استریلیزه یا پاستوریزه که در تهیه غذای کودک شیرخوار بعد از ۱۰ ماهگی مصرف می شود اشکالی ایجاد نمی‌کند.

«نسرین علیزاده» تصریح کرد: پس از یک سالگی، مصرف شیر پاستوریزه برای شیرخوارانی که از شیر مادر محروم هستند به عنوان یک نوشیدنی اشکالی ندارد اما نباید جای شیرخشک را بگیرد و بهتر است شیر با فنجان یا لیوان به کودک داده شود.

وی درباره بهترین نوع بسته بندی های شیر نیز عنوان کرد: بهترین نوع بسته بندی در شیرهایی با بسته های کارتنی چندین لایه وجود دارد که برای بسته بندی شیرهای استریلیزه یا مدت دار به کار می رود.

وی افزود :بهترین ظروف برای گرم کردن شیر نیز ظروف  تفلون و پیرکس است.

منبع: و ب د ا

۲۸
بهمن ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>