حیوانات پلیسه ای

با وسایلی اندک و با روشی بسیار راحت می تونید همراه با کودکتون نمایش های خونگی جالبی داشته باشید.

نویسنده: معصومه کریمی گامیشان

با وسایلی اندک و با روشی بسیار راحت می تونید همراه با کودکتون نمایش های خونگی جالبی داشته باشید. وسایلی که نیازه: کاغذ و یا مقوا، کاغذهای رنگی، مداد رنگی و یا ماژیک، و چسب و قیچی.

اول از همه به یک مقوا و یا کاغذ به شکل مستطیل با ابعاد ۲۱ سانتی متر در ۲۸ سانتی متر نیازه. مستطیل رو از عرض به سه قسمت ۷ سانتی متری تقسیم و خط ِ تا ایجاد کنید. مثل شکل زیر دو قسمت کناری رو به داخل تا کنید و روی هم بچسبونید.

1

یک مستطیل باریکتر بدست میاد. مستطیل رو به چهار قسمت ۷ سانتی متری تقسیم کنید. مثل تصویر زیر بر روی قسمت های نقطه چین شده، خط ِ تا ایجاد کنید و به صورت پلیسه ای مستطیل رو تا کنید.

2

3

داخل مستطیل یک فضای توخالی ایجاد شده که جای دست عروسک گردانمونه.

4

روی کاغذ دیگه ای دوتا دایره برای چشمهای عروسک، یک مثلث برای بینی عروسک و دو تا گوش بکشید و ببُرید و روی یکی از دو سرِ مستطیل بچسبونید.

5

6

قسمت قرمز رنگی که در تصویر بالا می بینید، درواقع دهان عروسکه و همون طور که مشخصه در جایی که فلش نشون داده باید چسبیده بشه.

عروسک تقریبا آماده است. این از پشت کار:

7

جای دست عروسک گردان در تصویر بالا مشخصه.

این هم از روی کار:

8

این هم نمونه ای از چند عروسک پلیسه ای:

9

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>