رشد نامناسب جنین در ۳ ماه اول بارداری، خطر بیماری‌ قلبی کودک را افزایش می‌دهد

بررسی‌ها نشان می‌دهد که وضعیت رشد جنین در هفته‌های نخست بارداری در سلامت قلب او در آینده نقش مهمی ایفا می‌کند. در این مطالعه برای اولین بار ارتباط بین رشد ضعیف جنین در سه ماه نخست بارداری و فاکتورهای اولیه خطرزا در بروز بیماری‌های قلبی شناسایی شده است. در این مطالعه یک گروه از متخصصان […]

بررسی‌ها نشان می‌دهد که وضعیت رشد جنین در هفته‌های نخست بارداری در سلامت قلب او در آینده نقش مهمی ایفا می‌کند.

در این مطالعه برای اولین بار ارتباط بین رشد ضعیف جنین در سه ماه نخست بارداری و فاکتورهای اولیه خطرزا در بروز بیماری‌های قلبی شناسایی شده است.

در این مطالعه یک گروه از متخصصان از دانشکده پزشکی دانشگاه «اراسموس» با مطالعه روی حدود ۲۰۰۰ کودک متولد شده در شهر روتردامِ هلند به ارزیابی ارتباط میان میزان رشد جنین در هفته دهم تا سیزدهم بارداری و شاخص‌های سلامت قلب و عروق آنان در سن ۶ سالگی پرداختند.

در حین آزمایش‌ها مشخص شد که رشد نامطلوب جنین در سه ماهه نخست بارداری با بروز یکی از مشکلات قلبی – عروقی در سنین کودکی مرتبط است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، پزشکان در بررسی‌های پیشین خود اظهار کرده بودند که وزن پایین نوزاد به هنگام تولد با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در سال‌های آتی مرتبط است. در مطالعه اخیر نیز نه تنها نتایج آزمایش‌های گذشته تایید شد بلکه متخصصان دریافتند رشد نامناسب جنین در ماه‌های نخست بارداری تاثیر سوء بر سلامت قلب کودک خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>