حفظ سلامت و تناسب اندام زنان با افزایش توده عضلانی

متخصص طب ورزشی و توانبخشی گفت: زنان به ازای هر ۴۵۰ گرم توده عضلانی، روزانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری مصرف می‌کنند، بنابراین هر چه میزان توده عضلانی بدن با انجام ورزش‌های تقویت کننده افزایش یابد سلامتی و تناسب اندام نیز بهتر حفظ می‌شود. دکتر مریم میرزا‌نجفی با اشاره به اینکه ورزش‌های تقویت کننده، قدرت و […]

متخصص طب ورزشی و توانبخشی گفت: زنان به ازای هر ۴۵۰ گرم توده عضلانی، روزانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری مصرف می‌کنند، بنابراین هر چه میزان توده عضلانی بدن با انجام ورزش‌های تقویت کننده افزایش یابد سلامتی و تناسب اندام نیز بهتر حفظ می‌شود.

دکتر مریم میرزا‌نجفی با اشاره به اینکه ورزش‌های تقویت کننده، قدرت و توان عضلات بدن را افزایش می دهند گفت: زنان می توانند با انجام ورزش های منظم به حفظ سلامت جسمانی و قدرت باروری کمک کنند.

وی افزایش سرعت متابولسم مواد را از مهمترین اثرات ورزش مداوم عنوان کرد و گفت: هر چه سرعت مصرف انرژی بیشتر شود به همان اندازه سرعت تحلیل رفتن چربی های اضافه بدن نیز افزایش می یابد.

میرزا‌نجفی گفت: ورزش با اعمال فشار بر روی استخوان‌ها موجب حفظ تراکم استخوانی شده و زنان ورزشکار را از خطر ابتلا به پوکی استخوان مصون می دارد.

این متخصص طب ورزشی و توانبخشی یادآور شد: زنان بدلیل سطوح کم تستوسترون در خون چنانچه با وزنه کار کنند عضلاتشان حجیم و بدشکل نمی شود، اما افزایش نسبی حجم عضله موجب کاهش میزان چربی اطراف عضله و متعادل نگاهداشتن چربی خون می شود.

وی گفت: زنان به ازای هر ۴۵۰ گرم توده عضلانی، روزانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری مصرف می کنند، بنابراین هر چه میزان توده عضلانی بدن با انجام ورزش های تقویت کننده افزایش یابد سلامتی و تناسب اندام نیز بهتر حفظ می شود.

دکتر میرزا نجفی با بیان اینکه تقویت عضلات به پیشگیری از آسیب های بدنی کمک می کند گفت: هر چه عضلات و تاندون ها بیشتر تقویت شوند، تعادل بدن بهتر شده، فرد کمتر در معرض خطر پیچ خوردگی مفصل قرار می گیرد.

منبع: ایسنا

۲۳
فروردین ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>