کودکان را در تهیه غذا دخالت دهید

خانواده‌ها برای کم کردن حساسیت کودک نسبت به غذا باید او را در تهیه غذا دخالت دهند.  کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی نیشابور گفت: تا حد امکان ساعت صرف غذای کودک باید همزمان با افراد خانواده باشد تا او برای غذاخوردن میل و اشتها پیدا کند. لیلا شورورزی […]

خانواده‌ها برای کم کردن حساسیت کودک نسبت به غذا باید او را در تهیه غذا دخالت دهند.

 کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی نیشابور گفت: تا حد امکان ساعت صرف غذای کودک باید همزمان با افراد خانواده باشد تا او برای غذاخوردن میل و اشتها پیدا کند.

لیلا شورورزی در گفتگو با خبرنگار وب­دا،نیشابور افزود: باید برای تشویق کودک به غذاخوردن از ظرف غذای مخصوص کودک استفاده شود و در حضور کودک در مورد غذا خوردن او با دیگران صحبت نشود تا کودک احساس نکند با غذا خوردن شخص مهمی شده و مورد توجه جمع قرار می‌گیرد.

وی بیان داشت:خانواده‌ها برای خوردن غذا به کودک هیچ اصراری نکنند و برای مدت زمان غذا خوردن کودک حد و مرزی تعیین کنید و در هنگام غذاخوردن به او ابراز محبت کنید.

شورورزی گفت: اجازه بدهید کودک هر طور دوست دارد، غذا بخورد و کودک را با همسن و سال‌های خودش مقایسه نکنید.

وی خاطرنشان کرد: مادر باقیمانده غذای کودک را از سر سفره ببرد، بدون اینکه در مورد آن با دیگران بحث کند.

منبع: و ب د ا

۰۲
اردیبهشت ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>