رژیم غذایی نامناسب،ابتلا به عفونت های قارچی را در زنان افزایش می دهد

 رژیم غذایی نامناسب، استرس و بی‌خوابی ابتلا به عفونت های قارچی را در زنان افزایش می دهد. به گزارش وب دا؛ پزشک شبکه بهداشت و درمان شهرستان شیروان با اعلام این مطلب گفت: بیشتر زنان در طول زندگی عفونت های قارچی را تجربه می کنند که با سوزش ادرار، خارش و علایم دیگری همراه است. […]

 رژیم غذایی نامناسب، استرس و بی‌خوابی ابتلا به عفونت های قارچی را در زنان افزایش می دهد.

به گزارش وب دا؛ پزشک شبکه بهداشت و درمان شهرستان شیروان با اعلام این مطلب گفت: بیشتر زنان در طول زندگی عفونت های قارچی را تجربه می کنند که با سوزش ادرار، خارش و علایم دیگری همراه است.

دکتر سارا پرنده افزود: عفونت های قارچی به دلیل تغییرات هورمونی نظیر تغییرات در زمان بارداری، مصرف قرص های ضدبارداری، تغییرات قبل از قاعدگی و رعایت نکردن اصول بهداشتی رخ می دهد.

وی با بیان این که پوشیدن شلوار تنگ و چسبان زمینه عفونت و رشد قارچ را فراهم می کند، تصریح کرد: استفاده از شامپو، صابون و هر وسیله بهداشتی معطر ممکن است باعث حساسیت و مشکلات زیادی شود بنابراین بهتر است از مواد شوینده معطر استفاده نشود.

وی اظهار داشت: مصرف مواد غذایی نظیر سیر، ماست و میوه های سرشار از ویتامین C نظیر مرکبات و پرهیز از مصرف غذاهای حاوی شکر در پیشگیری از ابتلا به عفونت قارچی بسیار مؤثر است.

وی تأکید کرد: از مصرف خودسرانه داروهایی نظیر آنتی بیوتیک ها به شدت خودداری و برای درمان به طور حتم به پزشک مراجعه کنید.

منبع: و ب د ا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>