زانوی ضربدری در کودکان با حرکات کششی بهبود می‌یابد

یک جراح و متخصص ارتوپد با بیان اینکه زانوی ضربدری نوعی تغییر شکل زاویه‌ای در اندام تحتانی است، گفت: با ارائه حرکات کششی و تقویتی اصلاحی مناسب و با دستور پزشک می‌توان از پیشرفت این عارضه جلوگیری کرد. دکتر غلامعلی عکاشه در گفت وگو با ایسنا ، با اشاره به اینکه زانوی ضربدری نوعی تغییر […]

یک جراح و متخصص ارتوپد با بیان اینکه زانوی ضربدری نوعی تغییر شکل زاویه‌ای در اندام تحتانی است، گفت: با ارائه حرکات کششی و تقویتی اصلاحی مناسب و با دستور پزشک می‌توان از پیشرفت این عارضه جلوگیری کرد.

دکتر غلامعلی عکاشه در گفت وگو با ایسنا ، با اشاره به اینکه زانوی ضربدری نوعی تغییر شکل زاویه‌ای در اندام تحتانی است، اظهار کرد: در زانوی ضربدری، زانوهای کودک به هم نزدیک شده در حالی که قوزک‌های پا از هم دور می‌شوند.

وی با بیان اینکه با رشد طبیعی، زانوها به تدریج صاف می شوند، افزود: از جمله عوامل بوجود آورنده این گونه تغییر شکل‌ها می‌توان به اختلالات ارثی یا ژنتیکی و بیماری‌های متابولیکی استخوان از قبیل نرمی استخوان، عفونت و چاقی اشاره کرد.

این جراح و متخصص ارتوپد با بیان این مطلب که این عارضه به طور طبیعی با رشد کودک برطرف می‌شود، گفت: اگر وضعیت تا دوره نوجوانی و سن بلوغ ادامه داشته باشد، استفاده از کفش‌های طبی و در نهایت جراحی توصیه می‌شود.

عکاشه در پایان تاکید کرد: با استفاده از حرکات کششی و تقویتی اصلاحی مناسب و با دستور پزشک می توان از پیشرفت این عارضه جلوگیری کرد.
منبع: سلامت نیوز

۲۵
اسفند ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>