ماشین کاغذی

ساختن این قبیل کاردستی ها، علاوه بر سرگرم کردن کودکتون و با هم بودن و داشتن لحظه هایی شاد و لذت بخش، می تونه باعث افزایش خلاقیت کودکتون شه.

نویسنده: معصومه کریمی گامیشان

ساختن این قبیل کاردستی ها، علاوه بر سرگرم کردن کودکتون و با هم بودن و داشتن لحظه هایی شاد و لذت بخش، می تونه باعث افزایش خلاقیت کودکتون شه. برای تهیه ی این هواپیما، به یک لوله ی دستمال توالت، مقوا، قیچی، چسب مایع، کاغذ رنگی، مداد رنگی و یا ماژیک نیازه.

اول از همه روی لوله ی دستمال توالت رو کاغذ رنگی بچسبونید و یا با آبرنگ و یا گواش رنگش کنید.

1

مثل تصویر زیر، یک مستطیل از بدنه ی استوانه برش بدید و در بیارید. در واقع این فضای خالی، جای صندلی راننده و فرمون ماشینه!

2

یک مستطیل به عرضِ مستطیل روی بدنه ی استوانه و یک دایره ی کوچیک آماده کنید و مطابق شکل زیر در محل های مشخص شده، بچسبونید. این دو قسمت، صندلی و فرمون ماشین هستند.

3

چهار تا دایره (می تونید از در ِ پلاستیکی بطری های آب هم استفاده کنید) آماده کنید و با خلال دندون و یا چوب کبریت به دو طرف استوانه وصل کنید تا چرخ های ماشین بتونند به راحتی بچرخند. (البته من چرخ ها رو با چسب مایع به استوانه وصل کردم!)

4

5

ماشینمون آماده ی حرکته!

6

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>