آشپزخانه‌تکانی بدون دخالت شوینده‌ها

نوشابه گازدار برای سطل زباله اگر بدنه داخلی سطل زباله آشپزخانه‌تان پر از لکه‌های رنگی شده که به هیچ‌وجه هم پاک نمی‌شوند، یک بطری نوشابه گازدار سیاه که در دمای محیط بوده است، داخل آن بریزید. بعد از فروکش کردن جوشیدن گاز و کف نوشابه، سطل را تا دهانه‌ پر از آب جوش کنید. اجازه […]

نوشابه گازدار برای سطل زباله

اگر بدنه داخلی سطل زباله آشپزخانه‌تان پر از لکه‌های رنگی شده که به هیچ‌وجه هم پاک نمی‌شوند، یک بطری نوشابه گازدار سیاه که در دمای محیط بوده است، داخل آن بریزید. بعد از فروکش کردن جوشیدن گاز و کف نوشابه، سطل را تا دهانه‌ پر از آب جوش کنید. اجازه دهید تا اسید فسفریک موجود در نوشابه با آب جوش حدود ۱۰ دقیقه بمانند تا لکه‌ها را از بین ببرند. سپس محلول داخل سطل را خالی و آن را با آب جوش، آبکشی کنید.

پوست پرتقال برای لکه‌های آب

گاهی ظرف‌های فلزی پر می‌شوند از لکه‌های آب. برای از بین بردن این لک‌ها و برق انداختن انواع ظروف فلزی می‌توانید از پوست پرتقال کمک بگیرید. قسمت سفیدی که بین پوست و گوشت پرتقال قرار دارد، می‌تواند پولیشی طبیعی برای ظرف‌ها و وسایل چوبی منزل باشد.

خمیردندان برای دیوار‌های کثیف

قسمتی از دیوارهایتان کثیف و غیر قابل تحمل شده‌اند؟ نمی‌خواهید وقت و انرژی زیادی برای پاک کردنشان صرف کنید؟ پس خمیردندان‌های معمولی را امتحان کنید. روی قسمت‌های کثیف و لک‌دار دیوار، مقداری خمیردندان ساده را با یک پارچه نخی بدون رنگ بمالید و سپس باقیمانده‌های آن را همراه با کثیفی‌ها با یک دستمال خیس از روی دیوار پاک کنید.

لیموترش برای فریزر

اگر فریزرتان بعد از چند ماه یا حتی یک سال استفاده، بوی نامطبوعی گرفته و می‌خواهید تمیزش کنید، ابتدا آن را از برق بکشید. سپس تمام مواد را از آن خارج کنید. کف و دیواره‌های داخلی‌‌اش را با یک دستمال مرطوب از آلودگی‌های قابل مشاهده پاک کنید و در نهایت یک دستمال نخی آغشته به آب لیموترش داخل آن بگذارید و درش را ۴-۳ ساعت ببندید. اگر فریزرتان کشویی است، داخل هر کشو یک دستمال آغشته به آبلیمو قرار دهید. آبلیمو و نمک می‌توانند لکه‌های داخل فریزر را هم پاک کنند.

سرکه برای زدودن رسوب لوله‌ها

اگر احساس می‌کنید لوله‌ ظرفشویی‌تان رسوب گرفته، ۱ فنجان سرکه سفید را با نصف فنجان جوش شیرین مخلوط کنید و این مخلوط را مستقیم داخل لوله ظرفشویی بریزید. سرکه سفید برای برق انداختن سینک ظرفشویی هم بسیار مناسب است. ضمن اینکه می‌تواند سوراخ‌های ریز اتو را هم که در اثر رسوب آب بسته شده‌اند، باز کند. برای این کار کافی است کمی سرکه سفید داخل محفظه آب اتو بریزید و آن را ۵ دقیقه روشن کنید. با این کار، با اولین حرکت برای اسپری کردن آب، تمام رسوب‌های داخل سوراخ‌ها بیرون پاشیده خواهند شد.

نمک برای لک لیوان‌ها

برای پاک کردن لک‌های قهوه‌ای ناشی از قهوه یا چای که بر دیواره داخلی فنجان و لیوان‌ها نقش بسته‌اند، می‌توانید یک‌چهارم فنجان یا لیوان را پر از نمک و بقیه آن را با آب جوش پر کنید. اجازه دهید آب و نمک حدود ۶ ساعت داخل لیوان یا فنجان بماند و سپس با اسکاچ داخل آنها را بشویید.

آب جوش برای گریس

اگر مجبور شده‌اید در مایکروفر، یخچال، فر گاز یا حتی ماشین ظرفشویی‌ را به دلایلی روغن‌کاری کنید و حالا لک‌های این روغن مخصوص یا همان گریس به هیچ‌وجه از بین نمی‌روند، کافی است دستمالی نخی را به آب جوش آغشته کنید و روی سطح لک‌ها بکشید. به این ترتیب و به سادگی از شر لک‌ها خلاص خواهید شد.

جوش شیرین برای رفع بوی بد

اگر بعد از خرد کردن سیر و پیاز دستتان بو گرفته یا حتی تخته آشپزخانه و چاقویتان بدبو شده، کافی است کمی جوش شیرین به آنها بمالید. از مخلوط جوش شیرین و آب گرم می‌توان برای از بین بردن آلودگی‌های دیواره داخلی یخچال، فر و مایکروفر هم کمک گرفت.

فویل آلومینیوم برای ظرف‌های سیلور

برای تمیز کردن و برق انداختن سیلورها می‌توان ۱ لیتر آب ولرم، ۱ قاشق غذاخوری جوش‌شیرین و یک تکه فویل آلومینیوم را با هم جوشاند. سپس ظرف‌های سیلور را ۱۰ ثانیه داخل این محلول انداخت و بلافاصله بعد از ۱۰ ثانیه آنها را از آب درآورد و با پارچه‌ای تمیز و نخی خشک کرد.

منبع: WebMD

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>