بانوان باردار چاقی و اضافه وزن بیش از اندازه را جدی بگیرند

ˈمریم هادیانˈ اظهار داشت: چاقی از عوامل بسیار مهم مرگ مادران به دلیل بروز عوارض ناشی از بیهوشی پس از عمل سزارین است. وی با توصیه اکید به مادران باردار دچار اضافه وزن نسبت به انجام ورزش های سبک و مجاز در دوران بارداری، تصریح کرد: خانمهای باردار دچار اضافه وزن و چاق نباید از […]

ˈمریم هادیانˈ اظهار داشت: چاقی از عوامل بسیار مهم مرگ مادران به دلیل بروز عوارض ناشی از بیهوشی پس از عمل سزارین است.

وی با توصیه اکید به مادران باردار دچار اضافه وزن نسبت به انجام ورزش های سبک و مجاز در دوران بارداری، تصریح کرد: خانمهای باردار دچار اضافه وزن و چاق نباید از رژیم های بسیار محدود برای کاهش وزن استفاده کنند.

هادیان داشتن تحرک کافی از طریق پیاده روی منظم را راهکاری سازنده برای کاهش وزن در دوران بارداری البته در صورت نداشتن ممنوعیت پزشکی عنوان کرد.

این کارشناس سلامت با تاکید بر اینکه باید به منظور پیشگیری از اضافه وزن هر چه بیشتر در بارداری از مصرف غذاهای سرخ شده پرهیز کرد ، افزود: مادران باردار تا حد امکان غذاها را به شکل آب پز، بخار پز و کبابی مصرف کنند و استفاده از تنقلاتی مانند چیپس و شکلات را از برنامه غذایی خود حذف کنند.

منبع: ایرنا

۰۴
بهمن ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>