اختلال در یادگیری یکی از عوارض مصرف خودسرانه دیفن هیدرامین

فوفق تخصص نوزادان و اطفال در گفتگوی اختصاصی با مرآت عنوان کرد: اختلال در یادگیری یکی از عوارض مصرف خودسرانه دیفن هیدرامین فوق تخصص نوزادان و اطفال اختلال در یادگیری اطفال را یکی عوارض مصرف خودسرانه مسکن ها و خواب آورها به ویژه دیفن هیدرامین عنوان کرد. دکتر نوید دانایی معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی […]

فوفق تخصص نوزادان و اطفال در گفتگوی اختصاصی با مرآت عنوان کرد:
اختلال در یادگیری یکی از عوارض مصرف خودسرانه دیفن هیدرامین
فوق تخصص نوزادان و اطفال اختلال در یادگیری اطفال را یکی عوارض مصرف خودسرانه مسکن ها و خواب آورها به ویژه دیفن هیدرامین عنوان کرد.

دکتر نوید دانایی معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی سمنان و فوق تخصص نوزادان و اطفال ضمن هشدار به والدین در زمینه مصرف خودسرانه داروهای مسکن  و خواب آور از جمله دیفن هیدرامین ،خاطر نشان کرد: در دوره های نوزادی و شیر خوارگی  مصرف آرام بخش معنا ندارد  جزء در مواردی که از نظر طبی دلیل  علمی داشته باشد.

دانایی در ادامه با  تاکید بر مصرف مسکن ها بعد از تشخیص بیماری توسط پزشک ،گفت:ممکن است بی قراری و نخوابیدن نوزاد ناشی از یک بیماری جدی باشد ومصرف مسکن ها به صورت خودسرانه ،سبب تاخیر در تشخیص بیماری می شود.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی سمنان یکی از مهم ترین عوارض مصرف خود سرانه داروهای مسکن و خواب آوررا تاخیر در تشخیص بیماری عنوان کرد و افزود: ترکیبات خواب آور و مسکن همان گونه که عملکرد بخش درد در مغز را خاموش می کنند ،عملکرد بخش های شناختی مغز را هم می توانند خاموش کنند.

این فوق تخصص نوزادان با اشاره به اهمیت دوران نوزادی و شیر خوارگی در یادگیری ،گفت: با مصرف بیش از حد مسکن ها و خواب آورها و افزایش خواب نوزادان یادگیری آنها دچار اختلال می شود.

به گفته وی زمانیکه خواب یک شیر خوار از ۸ ساعت به دوازده ساعت افزایش پیدا می کند  با کاهش زمان یادگیری نوزادان تکامل نورم های مغزی دچار اختلال می شود.

این فوق تخصص نوزادان و اطفال در توصیه پایانی خود به  همکاران پزشک  بر تجویز مسکن ها بعد از در نظر گرفتن تمامی مسائل شناختی ، رفتاری و تشخیص بیماری تاکید کرد.

منبع: مرآت

۱۸
بهمن ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>