مایع دور جنین، زخم ها را درمان می کند

پژوهشگران به تازگی دریافته که مایع آمنیوتیک اهدا شده توسط زنان باردار می‌تواند به بهبود زخم‌های مزمن در افراد کمک فراوانی نماید. گفتنی است، مایع آمنیوتیک، مایعی در اطراف جنین برای محافظت از او در برابر انواع آسیب‌ها است. بررسی‌ها نشان می‌دهند، تحقیقات جدید نشان داده که این مایع می‌تواند با تزریق به برخی زخم‌های […]

پژوهشگران به تازگی دریافته که مایع آمنیوتیک اهدا شده توسط زنان باردار می‌تواند به بهبود زخم‌های مزمن در افراد کمک فراوانی نماید.

گفتنی است، مایع آمنیوتیک، مایعی در اطراف جنین برای محافظت از او در برابر انواع آسیب‌ها است.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، تحقیقات جدید نشان داده که این مایع می‌تواند با تزریق به برخی زخم‌های مزمن در عرض چند روز آن زخم را از بین ببرد.

پژوهشگران این نتایج را با بررسی و انجام آزمایش بر روی ۲۰ بیمار و تزریق این مایع به محل زخم آن‌ها بدست آورده‌اند. مایع آمنیوتیک سبب ترشح اسید در ناحیه زخم و تسریع روند بهبود بیماری می‌شود. این مایع همچنین می‌تواند سبب بهبود زخم و آسیب‌های احتمالی به نوزاد شود.

پژوهشگران استفاده از این روش را در درمان زخم بسیار ابتکاری و جالب معرفی کرده‌اند. این مایع می‌تواند باعث رشد روند عضله سازی و ترمیم زخم‌ها شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۰۴
بهمن ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>