نخستین گجت رهگیر تنفس و حرکات کودکان + عکس

گروهی از محققان بوستونی موفق به ساخت ابزار هوشمندی به نام «میمو» (Mimo) شده‌اند که می‌تواند برای نخستین بار تنفس، دمای بدن و حرکات کودک را رهگیری کند. تمامی این اطلاعات به یک برنامه گوشی هوشمند ارسال می‌شود و از آن‌ برای اطمینان‌دادن به والدین از مطلوب‌بودن تمامی شرایط نوزادشان یا هشدار به آن‌ها در […]

گروهی از محققان بوستونی موفق به ساخت ابزار هوشمندی به نام «میمو» (Mimo) شده‌اند که می‌تواند برای نخستین بار تنفس، دمای بدن و حرکات کودک را رهگیری کند.

تمامی این اطلاعات به یک برنامه گوشی هوشمند ارسال می‌شود و از آن‌ برای اطمینان‌دادن به والدین از مطلوب‌بودن تمامی شرایط نوزادشان یا هشدار به آن‌ها در خصوص بروز یک مشکل استفاده می‌شود.

از سیستم «میمو» (Mimo) در «نمایشگاه ابزار الکترونیکی مصرفی» در لاس‌وگاس رونمایی شده است.

سامانه جدید محققان بوستونی، بر روی رایانه «ادیسون اینتل» عمل می‌کند که به اندازه یک کارت SD است. نوعی سیستم خاص موجود در این سامانه نیز «Mimo Kimonos» نام دارد که به یک حسگر لاک‌پشت‌ مانند قابل‌ حذف مجهز است.

این حسگر به رایانه ادیسون اینتل مجهز بوده و حرکات نوزاد را رهگیری می‌کند و دو نوار در طول این سامانه هم مجهز به حسگرهای دیگری برای ثبت تغییرات در تنفس و دمای بدن کودک هستند.

رایانه ادیسون داده‌ها را تحلیل کرده و آن‌ها را به برنامه اندروید و iOS در اشکال گرافیکی می‌فرستد.

یک برنامه «تایم‌لاین» نیز خلاصه‌ای از ۲۴ ساعت گذشته مانند میزان ساعت‌هایی که کودک خواب بوده و این که آخرین بار کی غذا خورده است را ارائه ‌می‌دهد.

والدین می‌توانند دگمه Listen را فشار دهند و به صدای نوزاد و اطرافش گوش دهند. همچنین یک الگوریتم نشان می‌دهد که نوزاد چه هنگام خوابش می‌برد تا از به هم‌خوردن خواب وی اجتناب شود.

سامانه «میمو» برای نوزادان تازه متولدشده تا ۱۲ ماهه در دسترس است و در ماه فوریه عرضه می‌شود.

منبع: ایسنا

۰۶
بهمن ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>