آب قند باعث افزایش قند خون نوزادان می‌شود ‌

یک پزشک متخصص نسبت به تغذیه نوزادان با آب قند هشدار داد و گفت: دادن آب قند به نوزادان باعث نفخ شدید و افزایش قند خون آنها می‌شود.   دکتر مهناز دهقان نیری در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه خراسان شمالی، با بیان این که دادن آب قند به نوزادان آنها را با مشکلات […]

یک پزشک متخصص نسبت به تغذیه نوزادان با آب قند هشدار داد و گفت: دادن آب قند به نوزادان باعث نفخ شدید و افزایش قند خون آنها می‌شود.

 

دکتر مهناز دهقان نیری در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه خراسان شمالی، با بیان این که دادن آب قند به نوزادان آنها را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند، اظهار کرد: دادن آب قند به نوزادان زمینه نفخ شدید و افزایش قند خون آنها را فراهم می‌کند. هم چنین سبب می شود نوزاد به تغذیه با شیشه عادت کند و تمایلی به تغذیه با شیر مادر نداشته باشد.

 

دهقان نیری افزود: در روزهای نخست پس از تولد تا به جریان افتادن شیر مادر، نگران گرسنگی نوزادان نباشید و به طور خودسرانه به آنها آب قند ندهید زیرا در صورت نیاز، سرم دکستروز به نوزادان تجویز می‌شود که وابستگی به شیشه را در آنها ایجاد نمی کند و انتخاب بهتری است.

 

وی عنوان کرد: با توجه به آن که مکیدن، شیر مادر را افزایش می‌دهد، مصرف آب قند با شیشه میزان ترشح شیر را به حداقل می‌رساند و مادر نمی تواند شیردهی موفقی داشته باشد.

منبع: ایسنا

۰۶
اسفند ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>