فشارخون یا مسمومیت دوران بارداری از علل عمده مرگ و میر مادران در دوران بارداری است

دکتر ˈ مریم کاشانیانˈ گفت: افزایش فشار خون مادر طی دوران بارداری با علامت ورم همراه بوده و به آن ˈ پره اکلامپسیˈ اطلاق می شود. کاشانیان خاطرنشان کرد: مادران باردار باید روش های کنترل با پره اکلامپسی و مقابله با عوارض آن را فراگیرند. رئیس بیمارستان شهید اکبرآبادی در ادامه با بیان این که […]

دکتر ˈ مریم کاشانیانˈ گفت: افزایش فشار خون مادر طی دوران بارداری با علامت ورم همراه بوده و به آن ˈ پره اکلامپسیˈ اطلاق می شود.

کاشانیان خاطرنشان کرد: مادران باردار باید روش های کنترل با پره اکلامپسی و مقابله با عوارض آن را فراگیرند.

رئیس بیمارستان شهید اکبرآبادی در ادامه با بیان این که کنفرانس درمان فشار خون و پره اکلامپسی ویژه پزشکان، پرستاران و دستیاران و ماماها هر ماهه برگزار می شود، افزود: کنفرانس ماهانه این بیمارستان در هجدهم دی ماه جاری برگزار می شود.

کاشانیان با بیان این که فشار خون و مسمومیت ناشی از حاملگی، تشخیص، طبقه بندی و نحوه درمان در هر مرحله براساس سن بارداری (هفته اول بارداری تا هفته آخر) متفاوت است، گفت: برخورد با عوارض احتمالی پره اکلامپسی از جمله موضوعات مورد بحث در این کنفرانس است.

وی افزود: با توجه به این که علم مدام در حال پیشرفت می باشد، برگزاری چنین کنفرانس هایی به صورت ماهانه در مراکز درمانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

به گزارش ایرنا به نقل از مسوولان نظام سلامت کشور هم اکنون ۱۱ میلیون ایرانی مبتلا به فشارخون هستند.

منبع: ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>