سلامت روانی مادران شاغل بالاتر است

تحقیقات جدید ثابت کرد که زنان شاغل دچار افسردگی کمتری هستند و از سلامت عمومی بهتری نسبت به مادرانی که در خانه با کودکان خود به سر می برند، برخوردار هستند و تفاوتی در سلامت مادرانی که به طور کامل یا پاره وقت کار می کنند، وجود ندارد.تحقیقات جدید ثابت کرد که مادران شاغل از […]

تحقیقات جدید ثابت کرد که زنان شاغل دچار افسردگی کمتری هستند و از سلامت عمومی بهتری نسبت به مادرانی که در خانه با کودکان خود به سر می برند، برخوردار هستند و تفاوتی در سلامت مادرانی که به طور کامل یا پاره وقت کار می کنند، وجود ندارد.تحقیقات جدید ثابت کرد که مادران شاغل از سلامت جسمی و روحی بهتری نسبت به مادران خانه دار برخوردار هستند.

پژوهشگران در این تحقیقات وضعیت شماری از زنان را مورد بررسی قرار داده و دریافتند: زنان شاغل دچار افسردگی کمتری بودند و از سلامت عمومی بهتری نسبت به مادرانی که در خانه با کودکان خود به سر می برند، برخوردار بودند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه لایف ساینس،این پژوهشگران افزودند: تفاوتی در سلامت مادرانی که به طور کامل یا پاره وقت کار می کنند، وجود ندارد. به گفته این پژوهشگران، زنان که وقت خود را در خانه می‌گذرانند، چه بسا انزوای اجتماعی بیشتری نسبت به همنوعان خود دارند که این امر ممکن است درصد ابتلای آنها به افسردگی را زیاد کند و همچنین این زنان دچار فشار روانی زیادتری به خاطر باقی ماندن طولانی مدت در خانه با کودکان می باشند. این پژوهشگران درعین حال گفتند که این فشار روانی با ورود کودکان به مدرسه کاهش می یابد. پژوهشگران در این تحقیقات از ۱۳۶۴ زن در ایالت های مختلف آمریکا از سال ۱۹۹۱ میلادی مصاحبه کردند که ۲۵ درصد آنها به طور پاره وقت کار می‌کردند و از آنها خواسته شد تا فرم های مربوط به نشانه‌های افسردگی و وضعیت عمومی خود را با ۴ گزینه بد، متوسط، خوب و عالی علامت بزنند. نتایج این فرم ها نشان داد زنان شاغل کمتر دچار نشانه های افسردگی بودند و تمایل زیادتری داشتند که وضعیت سلامتی خود را عالی توصیف کنند.

منبع: زندگی سالم

۰۴
اسفند ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>