نگهداشتن غذا در ظروف مسی سبب از کارافتادگی کبد می‌شود

محقق و پژوهشگر حوزه سلامت کشور گفت: نگه داشتن غذا به مدت زیاد در ظروف مسی سبب جداسازی مس و وارد شدن آن در داخل غذا شده و درنتیجه فرد به علت میزان زیاد ذخایر مسی در بدن دچار مسمومیت با مس می شود. مسعود جوانبخت در گفتگو با سایت زندگی سالم اظهار داشت: پزشکان […]

محقق و پژوهشگر حوزه سلامت کشور گفت: نگه داشتن غذا به مدت زیاد در ظروف مسی سبب جداسازی مس و وارد شدن آن در داخل غذا شده و درنتیجه فرد به علت میزان زیاد ذخایر مسی در بدن دچار مسمومیت با مس می شود.

مسعود جوانبخت در گفتگو با سایت زندگی سالم اظهار داشت: پزشکان پختن غذاهای اسیدی و یا ماندن غذا به مدت زیاد در ظروف مسی را بسیار مضر دانسته‌اند.

وی بیان داشت: دریافت مس در بدن ۲تا۳ برابر افزایش می یابد که این عامل منجر به ابتلا به بیماری ذخیره ای مس در کبد و در نهایت از کار افتادن کبد و مرگ می شود.

این محقق و پژوهشگر تصریح کرد: فلز مس هنگامی که در مقادیر زیاد وارد غذا شود باعث تهوع، استفراغ و اسهال می شود.

وی با اشاره به اینکه اختلالات گوارشی از مهمترین علائم مسمومیت با مس است، افزود: برای جلوگیری از فعل و انفعالات شیمیایی مس با مواد غذایی، داخل ظرف‌های مسی را با لایه‌ای از قلع یا فولاد ضدزنگ می‌پوشانند.

جوانبخت اضافه کرد: ظروف مسی را هرگز نباید در ماشین ظرفشویی قرار داد و باید آنها را بعد از شستن بلافاصله خشک کرد.

وی گفت: ظروف مسی، از بهترین نوع ظروف پخت غذا محسوب می‌شوند، البته درصورتی که قلع اندود شده باشند .

محقق و پژوهشگر کشور که استفاده طولانی مدت از ظروف آلومینیومی را برای پخت مناسب ندانست، اضافه کرد: اسیدهای آلی موجود در برخی غذاها با تأثیر بر ظروف آلومینیوم و خوردگی جزئی و در نتیجه وارد شدن این عنصر در غذا باعث افزایش نامطلوب میزان آلومینیوم در رژیم غذایی و در نتیجه بروز اختلال در سیستم عصبی، افزایش خطر ابتلا به آلزایمر، اختلال در متابولیسم استخوان، راشیتیسم ، کم‌خونی، مسمومیت کلیه، کبد و التهاب مفاصل می شود.

وی افزود: بعضی شواهد حاکی از آن است که آلومینیوم در درازمدت باعث بیماری آلزایمر می شود که البته این رابطه هنوز کاملاً به اثبات نرسیده است.

جوانبخت اظهار داشت: بعضی نظریه ها نیز مطرح است که جوش آوردن آب در کتری های آلومینیوم می تواند باعث بروز بیماری‌هایی همچون زخم معده، کولیت، خشک شدن دهان، یبوست و تغییر رنگ زبان شود.

وی با اشاره به اینکه ظروفی که در آشپزخانه عمدتاً به آن «روحی» می گویند که بعضی با «رویی» اشتباه می شود، عمدتاً از جنس آلومینیوم هستند، افزود: اگر ظرفی واقعاً از جنس روی باشد، خروج یون های روی از ظرف و ورود آن به غذا، باعث جبران کمبود روی در بدن می شود و برای ما مفید خواهد بود اما یون های آلومینیوم این خاصیت را ندارد.

محقق و پژوهشگر کشور تصریح کرد: بهتر است از ظروف آلومینیومی برای پخت غذاهای استفاده شود که نیاز به مدت زمان پخت کمتری دارد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر سبزیجات برگی و غذاهایی اسیدی یا نمکی اگر در ظرف آلومینیوم پخت شوند میزان زیادی آلومینیوم را به خود جذب می کنند در نتیجه آلومینیوم بیشتری وارد بدن می شود که مضر است.

منبع: زندگی سالم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>