هواپیمای کاغذی (۱)

نویسنده: معصومه کریمی گامیشان ساختن این قبیل کاردستی ها، علاوه بر سرگرم کردن کودکتون و با هم بودن و داشتن لحظه هایی شاد و لذت بخش، می تونه باعث افزایش خلاقیت کودکتون شه. ساخت این کاردستی می تونه در یادگیری اشکال و حجم های هندسی به فرزندتون کمک کنه. در تمام مدتی که مشغول تهیه […]

نویسنده: معصومه کریمی گامیشان

ساختن این قبیل کاردستی ها، علاوه بر سرگرم کردن کودکتون و با هم بودن و داشتن لحظه هایی شاد و لذت بخش، می تونه باعث افزایش خلاقیت کودکتون شه. ساخت این کاردستی می تونه در یادگیری اشکال و حجم های هندسی به فرزندتون کمک کنه. در تمام مدتی که مشغول تهیه ی این هواپیما بودم یاد کارتون “جیمبو” و برج مراقبت پرواز می افتادم (برام نوستالژیک بود)!

برای تهیه ی این هواپیما، به یک لوله ی دستمال توالت، مقوا، قیچی، چسب مایع، کاغذ رنگی، مداد رنگی و یا ماژیک نیازه. اول از همه روی لوله ی دستمال توالت رو کاغذ رنگی بچسبونید و یا با آبرنگ و یا گواش رنگش کنید.

1

دو مستطیل بزرگ و کوچیک (مطابق شکل زیر) تهیه کنید و به اندازه ی عرض این دو مستطیل، دو برش (برای هر مستطیل) در دو طرف استوانه ایجاد کنید.

2

از دو برش بزرگتر، مستطیل بزرگه رو عبور بدید و از دو شکاف کوچیکتر، مستطیل کوچیکه رو. در واقع این دو مستطیل بال های بزرگ و کوچیک هواپیما هستند. مطابق تصویر زیر، دم هواپیما و کابین خلبان رو روی مقوا بکشید و ببُرید و در دو شکافی که در تصویر مشخص شده قرار بدید.

3

حالا یک دایره به اندازه ی سطح مقطعِ استوانه ببُرید و روی دهانه ی جلویی استوانه بچسبونید.

4

مطابق تصویر زیر، ملخ هواپیما رو تهیه کنید و در قسمت دماغه ی هواپیما قرار بدید. می تونید برای این که ملخ به راحتی بچرخه، از سوزن و تکه ی کوچیکی از پاک کن و یا چوب پنبه برای اتصالش به دماغه استفاده کنید.

5

6

هواپیما آماده ی پروازه.

7

8

https://scamquestra.com/news/26-privet-iz-1994-goda-andrey-andreevich-abakumov-gendirektor-atlantic-global-asset-management-agam-8.html

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>