رازهای خوشبختی یک مادر

مادران خوشحال می دانند که به کمی وقت برای خود نیاز دارند. این امر باعث می شود تا بتوانند بقیه روز را بهتر سر کنند. بنابراین کافی است هر ۳ روز ۲ ساعت برای خود اختصاص دهید.

تجربه مادر شدن برای اولین بار بسیار شگفت انگیز است و با داشتن هدف ها و انتظارات واقع بینانه می توان این تجربه را لذت بخش تر کرد. این تجربه بدون دغدغه نخواهد بود اما داشتن نگاه مثبت، این راه طولانی را هموارتر خواهد کرد. سایت نیوزویک توصیه هایی را به مادران جوان کرده است که برای شما در این مطلب آورده ایم. ادامه زندگی با وجود یک یا چند فرزند اگرچه کانون خانواده را گرم و صمیمی تر می کند اما نیاز به برنامه ریزی درست و منطقی دارد تا مادر و فرزند بتوانند از اوقات خود به بهترین نحو استفاده کنند و این موضوع به خصوص در سال های اول زندگی کودک اهمیت بیشتری دارد.

خوشحالی متن

▪ برای خود وقت بگذارید: مادران خوشحال می دانند که به کمی وقت برای خود نیاز دارند. این امر باعث می شود تا بتوانند بقیه روز را بهتر سر کنند. بنابراین کافی است هر ۳ روز ۲ ساعت برای خود اختصاص دهید.

▪ سعی نکنید کودک خوشحال را خوشحال تر کنید: گاهی اوقات بی جهت صدای کودک ساکت و آرام را درمی آوریم. به عنوان مثال اگر او در حالی که سرش در زاویه غیرطبیعی قرار گرفته، خوابش برده است سعی نکنید با درست کردن سرش او را از خواب ناز بیدار کنید! اگر چه شاید سخت باشد اما او را راحت بگذارید.

▪ خود را آراسته کنید: بیشتر مادرانی که نوزاد دارند به لباس خود در داخل منزل توجه نمی کنند و بعضی اوقات به قدری درگیر کودک و کار منزل هستند که وقت دوش گرفتن پیدا نمی کنند. اما خوب است بدانند که صرف تنها ۱۵ دقیقه برای دوش گرفتن و عوض کردن لباس بر روحیه آن ها تاثیر بسیار مثبتی می گذارد.

▪ با شلوغی کنار بیایید: شاید منزل شما مرتب و منظم نباشد اما دلیلی ندارد که به خاطر آن اعصابتان را خرد کنید. زندگی با کودکان یعنی ریخت و پاش، پس بهتر است با این موضوع کنار بیایید.

▪ از مقایسه کردن کودک خود با دیگران خودداری کنید: این امر باعث پرتوقعی مادران می شود. خوشحالی کودکان چیزی است که باید مادران به آن توجه کنند.

▪ بخندید و خوشحال باشید: از آن مادران خشک نباشید. همیشه خوشحال باشید و بدانید که زندگی بالا و پایین دارد.

▪ ورزش: برای سلامت ذهنی و جسمی مفید است هنگامی که احساس می کنید دچار خستگی مفرط شده اید، پیاده روی کنید تا کمی روحیه شما تغییر کند.

▪ خود را فراموش نکنید: اگرچه وظیفه مادر مراقبت از بقیه اعضای خانواده است اما این به این معنا نیست که نیازهای خود را به فراموشی بسپارد. به خانواده خود بفهمانید که نیازهای شما نیز اهمیت دارد و این که با خوشحال بودن مادر تمامی اعضای خانواده خوشحال هستند.

▪ پرستار استخدام کنید: اگرچه همه ما عاشق فرزندان خود هستیم ولی گاهی نیاز داریم از آن ها دور باشیم. بنابراین اگر سرکار هستید نیازی نیست هر نیم ساعت جویای حالشان باشید.هرچند وقت یک بار پرستار استخدام کنید تا بتوانید به خود و کارهای دیگر برسید.

▪ استراحت: برای مدت ۱۰ دقیقه کامل به استراحت مطلق بپردازید.چشم های خود را ببندید و نفس های عمیق و آهسته بکشید. در این زمان به مکانی که خیلی دوست دارید، فکر کنید.

▪ هدف ها و آرزوهای خود را فراموش نکنید: مادران به قدری نگران آینده کودکان خود هستند که روزی پیش نمی آید که آن ها را تشویق به رسیدن به هدف هایشان نکنند. اما در این وسط آرزوها و هدف های خودشان به فراموشی سپرده می شود. بنابراین بهترین روش تشویق کودکان،موفقیت خود شماست.

▪ سرگرمی ایجاد کنید: یک ساعت معین غیرقابل حذف شدن را برای سرگرمی و تفریح خود تعیین کنید.

▪ سرگرم زندگی خود باشید: زندگی را به سلیقه خود اداره کنید. به حرف های دلسردکننده اطرافیان اهمیت ندهید و دنبال تایید آن ها در خصوص زندگی خود نباشید.

منبع: روزنامه خراسان

۲۶
اسفند ۱۳۹۳
مادربانو
دیدگاه‌ها ۱ دیدگاه

یک پاسخ برای : 1

  1. لوسی می گفته:

    وقتی میدانید که این مدل خوابیدن بچه را به گردن درد مبتلا خواهد کرد حتی اگر او راحت خوابیده از گردن درد اینده جلوگیری کنید و سر بچه را درست بگذارید تا راحت بخوابد!!!
    این چه توصیه ای است که در “سعی نکنید کودک خوشحال را خوشحالتر کنید” آمده؟!
    اصلاً با منطق مادرانه هم خوانی نداشت.. 🙁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *