دوره آموزش مجازی خانواده در اسلام در حوزه‌های علمیه خواهران برگزار می‌شود

مدیر اساتید حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: دوره آموزش مجازی روانشناسی تربیتی و نظام خانواده در اسلام ویژه اساتید این درس در حوزه‌های علمیه خواهران برگزار می‌شود.

مدیر اساتید حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: دوره آموزش مجازی روانشناسی تربیتی و نظام خانواده در اسلام ویژه اساتید این درس در حوزه‌های علمیه خواهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، زینب طالبی، مدیر اساتید حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه این دوره آموزشی از نیمه دوم دی ماه سال ۹۲ به مدت یکماه برگزار می‌شود، افزود: مخاطبان این دوره اساتیدی که در حوزه‌های علمیه خواهران درس روان‌شناسی تربیتی را تدریس می‌کنند، مدرسانی که دارای مدرک سطح سه هستند و اعتبار مجوز تدریس ایشان تا سال ۹۳ است و مدرسان واجد شرط آیین نامه (دارندگان مدرک سطح سه) که موفق به اتمام دوره‌های مشاوره فرهنگی نشده‌اند، هستند.

وی اضافه کرد: آموزش مجازی اساتید، مبتنی بر وب است و محتوای آموزشی، در سامانه مجازی بر روی میز کار استاد به نشانی اینترنتی vu.whc.ir قرار می‌گیرد تا استاد با مطالعه محتوا بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و زمانبندی‌های ارایه شده، در کلاس‌های آنلاین شرکت کند.

مدیر اساتید حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه شرکت در کلاس‌های آنلاین برای اساتید الزامی است، یادآور شد: گواهی پایان دوره صرفا به اساتیدی که در دوره به صورت کامل شرکت کرده باشند و در آزمون پایانی نیز نمره قبولی کسب کرده باشند تعلق می‌گیرد و شرط قبولی در هر درس کسب نمره ۱۶ است.

وی مهم‌ترین رکن مراکز علمی و آموزشی در ارتقای کیفی انتقال دانش را اساتید آن مجموعه‌ها دانست و ادامه داد: روزآمدسازی دانش و مهارت اساتید می‌تواند نقش بسزایی در تربیت دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه داشته باشد.

طالبی عنوان کرد:‌ با توجه به اینکه شرکت در دوره‌های حضوری برای اساتید خواهر با  مشکلات و محدودیت‌هایی همراه است مدیریت اساتید حوزه‌های علمیه خواهران کشور درصدد است با راه‌اندازی سامانه آموزش مجازی اساتید حوزه‌های علمیه خواهران با بهره‌گیری از کلاس‌های آموزش ضمن خدمت و جلسات رفع اشکالِ برخط (آن لاین)، تالارهای گفتگو، انجمن‌های علمی و … گامی مهم در ایجاد هم‌افزایی و رفع نیازهای علمی اساتید بردارد و در نخستین مرحله دوره آموزش مجازی روانشناسی تربیتی و نظام خانواده در اسلام را اجرا می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>