ساک پارچه ای

برای اینکه مدیون محیط زیست و مردم و کلا موجودات زنده نشیم، بهتره که اولا همیشه همراهمون یک ساک پارچه ای برای خرید باشه، ثانیا خیلی با اعتماد به نفس و قاطع (جوری که مشتری های دیگه ی آقای سوپرمارکتی بشنوند) بگیم “ممنون، من کیسه نمی خوام” و در یک حرکت محیرالعقول ساک پارچه ای رو از کیفمون درآریم و خرید ها رو بزاریم توش.

نویسنده: معصومه کریمی گامیشان

حتما موقع خرید از سوپر مارکت دیدید که ۵-۶ قلم کالایی که می خرید رو آقای سوپر مارکتی در حداقل دوتا کیسه پلاستیکی جا می ده و می ده دستتون. اما همون دو تا کیسه، کره زمین رو خون به جگر می کنه! برای اینکه مدیون محیط زیست و مردم و کلا موجودات زنده نشیم، بهتره که اولا همیشه همراهمون یک ساک پارچه ای برای خرید باشه، ثانیا خیلی با اعتماد به نفس و قاطع (جوری که مشتری های دیگه ی آقای سوپرمارکتی بشنوند) بگیم “ممنون، من کیسه نمی خوام” و در یک حرکت محیرالعقول ساک پارچه ای رو از کیفمون درآریم و خرید ها رو بزاریم توش. (ببخشید که دو سه جمله ی آخر پر از پیام های اخلاقی گُل درشت بود!)

برای دوختن این ساک نیاز به دو تکه پارچه ی مستطیلی شکل (جنس پارچه و ابعادش دست خودتونه) و دو بند (می تونه از جنس پارچه باشه) است.

1

بالای هر کدوم از مستطیل ها رو پاک دوزی کنید و مطابق تصویر زیر، هر کدوم از بندها رو روی قسمت وسط هر کدوم از مستطیل ها (پشت پارچه) بزارید و بدوزید. همون طور که مشخصه ۲ تا ۳ سانتی متر ابتدایی بند ها به بالای پارچه دوخته شده.

2

حالا بند رو ۱۸۰ درجه حرکت بدید و طول پارچه رو به صورت افقی (مثل تصویر زیر) چرخ کاری کنید. این روی پارچه:

3

اینم از پشت پارچه:

4

الان ما دو تا مستطیل داریم که به هر کدوم یک بند وصله. دو تا مستطیل رو از پشت روی هم قرار بدید و کناره ها و پایینشون رو بدوزید.

5

دو گوشه ی پایین کیسه رو مثل تصویر زیر بدوزید.

6

کار رو برگردونید. دوختن گوشه های پایینی ساک برای اینه که ساکمون کف دار بشه.

7

8

ساک رو اُتو کنید و اگه دوست داشتید روش رو تزئین کنید.

9

10

۰۲
اسفند ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها خیاطی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>