دو روایت کاربردی از حضرت عیسی(ع)

به گزارش جهان به نقل از فارس، روز ۲۵ دسامبر ۲۰۱۳ مطابق با چهارشنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۲ به سالروز ولادت حضرت عیسی بن مریم علیه‌السلام از پیامبران اولوالعزم معروف شده است. به همین مناسبت، دو روایت زیبا از ایشان به نقل از امامان معصوم (ع) ذکر می‌کنیم. ۱. در روایات اسلامى در حالات «عیسى […]

به گزارش جهان به نقل از فارس، روز ۲۵ دسامبر ۲۰۱۳ مطابق با چهارشنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۲ به سالروز ولادت حضرت عیسی بن مریم علیه‌السلام از پیامبران اولوالعزم معروف شده است.

به همین مناسبت، دو روایت زیبا از ایشان به نقل از امامان معصوم (ع) ذکر می‌کنیم.

۱. در روایات اسلامى در حالات «عیسى بن مریم» علیه‌السلام آمده است: «از کنار قریه‌‏اى عبور کرد که همگى به غضب الهى نابود شده بودند. یکى از آنها را زنده کرد و از او سؤال نمود: اعمال شما چگونه بود که چنین بلایى دامنتان را گرفت. در پاسخ گفت: پرستش بت، محبت دنیا، ترس کم، آرزوى دراز و غفلت آمیخته با لهو و لعب‏.» (اخلاق در قرآن، آیت الله مکارم شیرازی، ج‏۲ ص ۳۴۸)

۲. از حضرت عیسی علیه‌السلام سؤال شد که با چه کسی همنشین باشیم؟ فرمود: «من یذکّرکم الله رؤیته و یزید فی علمکم منطقه و یرغّبکم فی الاخره عمله؛ در مجلس کسی حضور یابید که دارای سه ویژگی باشد: اول: دیدار او شما را به یاد خدا اندازد. دوم: گفتار و اندیشه او بر منطق و دانش شما بیفزاید. و سوم: کردار او شما را به آخرت تشویق کند.» (تحف العقول، ص۴۴؛ بحار الانوار، ج۷۴، ص۱۴۹)

۰۸
دی ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>