تغذیه کودک با شیر مادر در تمام طول عمر او تاثیرگذار است

به گزارش وب دا؛ کارشناس کودکان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی نیشابور گفت: تغذیه کودک با شیر مادر نه تنها همه نیازمندی‌های بدن در حال رشد کودک به مواد مغذی را تامین می‌کند بلکه او را در مقابل بسیاری از بیماری‌ها محافظت می‌کند. سیده ‌سمانه حسینی افزود: شیردهی نباید تنها به‌ عنوان یک […]

به گزارش وب دا؛ کارشناس کودکان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی نیشابور گفت: تغذیه کودک با شیر مادر نه تنها همه نیازمندی‌های بدن در حال رشد کودک به مواد مغذی را تامین می‌کند بلکه او را در مقابل بسیاری از بیماری‌ها محافظت می‌کند.

سیده ‌سمانه حسینی افزود: شیردهی نباید تنها به‌ عنوان یک مقوله مربوط به مادر تلقی شود بلکه فرایندی است که به‌طور غیر مستقیم بر جامعه، اقتصاد و سایر عوامل فرهنگی اجتماعی و حتی هنجارها و ناهنجاری‌های اجتماعی تاثیر می‌گذارد و باید به آن به‌صورت امری مشارکتی نگریست یعنی از سوی جامعه هم مورد حمایت قرار گیرد.

این کارشناس با بیان اینکه در برخی جوامع، مردان نقش مهمی در تصمیم‌گیری همه جنبه‌های زندگی زنان دارند، ادامه داد: نقش مردان نه تنها در مسئله بهداشت باروری از اهمیت وافری برخوردار است بلکه شیردهی مادران هم متاثر از نقش آنها است.

حسینی اظهار داشت: زنانی که همسرشان آنها را در دوران شیردهی مورد حمایت قرار می‌دهند، احساس آرامش خاطر بیشتری را تجربه می‌کنند.

 وی عنوان کرد: مشارکت مردان در امر شیردهی مادر به شیرخوار، حتی موجب بهبود وضعیت زندگی آنها می‌شود.

حسینی خاطرنشان کرد: در دوران شیردهی باید به مادر اطمینان داد و این اطمینان می‌تواند از طرف بستگان، همسر و مراقبان بهداشتی صورت گیرد.

منبع: و ب د ا

۰۴
اسفند ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>