هنوز به دنیا نیامده “سیگار” می‌کشتش!

نمی‌خواهیم به شما هشدار دهیم که سیگار نکشید و سیگار باعث “سرطان ریه” می‌شود و به پوستتان آسیب می‌رساند، بلکه مطالعات اخیر نشان می‌دهد پدران سیگار کشیدن را در “دوره بارداری” همسرشان باید ترک کنند. دود سیگار در این دوران به راحتی وارد ریه شده و خطر تولد نوزاد مرده را ۹ برابر می‌کند.  بررسی‌ها […]

نمی‌خواهیم به شما هشدار دهیم که سیگار نکشید و سیگار باعث “سرطان ریه” می‌شود و به پوستتان آسیب می‌رساند، بلکه مطالعات اخیر نشان می‌دهد پدران سیگار کشیدن را در “دوره بارداری” همسرشان باید ترک کنند. دود سیگار در این دوران به راحتی وارد ریه شده و خطر تولد نوزاد مرده را ۹ برابر می‌کند.

 بررسی‌ها نشان می‌دهند خطر مرده‌زایی با سیگار کشیدن و “مصرف مواد مخدر” و حتی در معرض دود سیگار بودن افزایش می‌یابد و پژوهشگران با بررسی گروهی از مادران که نوزاد مرده به دنیا آورده بودند دریافتند که ۹۴ درصد آنها در معرض دود سیگار بوده‌اند. سیگار کشیدن و بوی آن نه تنها عامل “سقط جنین” شناخته نمی‌شود اما بدون شک تأثیر غیرقابل انکاری روی آن دارد.
پدرانی که سیگار می‌کشند، جنین در شکم همسرشان کندتر رشد می‌گیرد و پیش از اینکه به دنیا بیایند “آسم” می‌گیرند و خطر ابتلا به “چاقی” و دیابت در فرزندانشان بیشتر است.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۰۳
اسفند ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>