توپَک کاغذی

می تونید از به هم وصل کردن چند تا از این توپک ها، رشته های رنگ و وارنگی رو برای تزئین جشن تولد و یا تزئین اتاق کودکتون استفاده کنید. حتی می تونید روی لامپ های LED ریسه ها از این توپک ها بزارید.

نویسنده: معصومه کریمی گامیشان

باز هم اُریگامی! از جمع کاغذ و خط و تا نتایج بامزه ای بدست میاد.. این توپک، جنبه ی تزئینی داره. می تونید از به هم وصل کردن چند تا از این توپک ها، رشته های رنگ و وارنگی برای تزئین جشن تولد و یا تزئین اتاق کودکتون استفاده کنید. حتی می تونید روی لامپ های LED ریسه ها از این توپک ها بزارید. کلا چیز به درد بخوریه!

اول از همه روی یک کاغذ، مستطیلی مثل تصویر زیر بکشید و تقسیمات روی مستطیل رو مثل شکل زیر ایجاد کنید.

1

روی خطوط مستطیل، خطِ تا ایجاد کنیدو از روی خطوط، کاغذ رو مثل تصویر زیر تا کنید.

2

همون طور که می بینید یک در میون، تا به سمت بیرون و به سمت داخل ایجاد می شه. مثل تصاویر زیر به کمک سوزن، از قسمت بالا و پایین کار (طول مستطیل) نخی رو عبور بدید.

3

4

نخ ها رو بکشید تا بالا و پایین کار جمع بشند و نخ ها رو گره بزنید. دو عرض مستطیل که کنار هم قرار می گیرند رو به هم بچسبونید. در آخر چیزی که به دست میاد یک حجم هندسیه، چیزی شبیه توپ. هر چه طول مستطیل ابتدایی بیشتر باشه، کار تپل تر می شه (نتیجه ی کار من یه ذره لاغر شده!)

5

origami-decorations-3edited

۰۸
دی ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها کاردستی
دیدگاه‌ها ۲ دیدگاه

یک پاسخ برای : 2

  1. رازقی گفته:

    چقدر زیبا.
    آفرین معصوم خانوم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>