سیگار کشیدن زنان، خطر تولد نوزاد مرده را افزایش‌ می‌دهد.

به نقل از پایگاه هلث‌دی نیوز آمریکا،‌ محققان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند که دود ماری جوانا برای مادران باردار ممکن است به افزایش سه برابر زایمان با جنین مرده منجر شود. خطر مرده‌زایی همچنین با سیگار کشیدن و مصرف مواد مخدر و در معرض قرارگرفتن با دود سیگار هم افزایش می‌یابد. محققان دریافتند که ۹۴ […]

به نقل از پایگاه هلث‌دی نیوز آمریکا،‌ محققان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند که دود ماری جوانا برای مادران باردار ممکن است به افزایش سه برابر زایمان با جنین مرده منجر شود.

خطر مرده‌زایی همچنین با سیگار کشیدن و مصرف مواد مخدر و در معرض قرارگرفتن با دود سیگار هم افزایش می‌یابد.

محققان دریافتند که ۹۴ درصد مادرانی که نوزاد مرده به دنیا آورده بودند مصرف کننده این نوع مواد بودند.

دکتر «مایکل وارنر»، معاون سلامت زنان و زایمان دانشگاه یوتا گفت: حتی زمانی‌ که [یافته ها] برای سیگار کشیدن و مصرف ماری جوانا کنترل شده، خطر تولد نوزادان مرده افزایش داشته است.

در حالی که این تحقیقات ارتباط بین مصرف ماری جوانا،‌ دیگر مواد مخدر و تنباکو را در زنان و خطر افزایش زایمان نوزادان مرده را نشان می‌دهد اما نمی‌تواند یک رابطه علت و معلولی را به اثبات برساند.

منبع: خبرگزاری فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>