تزریق واکسن آنفلوانزا برای افراد عادی ضرورتی ندارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت اظهار داشت: تزریق واکسن آنفلوانزا برای افراد عادی ضرورتی ندارد. وی افزود: افراد بالای ۶۵ سال، خردسالان، خانم‌های باردار، مبتلایان به بیماری‌های قلبی، مبتلایان به بیماری‌های مزمن ریوی، مبتلایان به آسم، افراد مبتلا به نارسایی مزمن کلیه، افراد مبتلا به نارسایی […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت اظهار داشت: تزریق واکسن آنفلوانزا برای افراد عادی ضرورتی ندارد.

وی افزود: افراد بالای ۶۵ سال، خردسالان، خانم‌های باردار، مبتلایان به بیماری‌های قلبی، مبتلایان به بیماری‌های مزمن ریوی، مبتلایان به آسم، افراد مبتلا به نارسایی مزمن کلیه، افراد مبتلا به نارسایی کبد و افراد تحت درمان به دلیل بیماری سرطان، افرادی که دچار ضعف ایمنی هستند یا داروهایی مصرف می‌کنند که سیستم ایمنی آنها را ضعیف می‌کند، از گروه‌های پرخطری هستند که باید نسبت به تزریق واکسن آنفلوانزا اقدام کنند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر با تاکید بر اینکه واکسن آنفلوانزا مخصوص گروه‌های پرخطر بوده و برای افراد عادی ضرورتی ندارد، بیان کرد: به مبتلایان بیماری آنفلوانزا توصیه می‌کنیم، از خود درمانی و مصرف آنتی بیوتیک‌ها خودداری کنند و بجای آن به پزشک مراجعه و به دستورات پزشک عمل کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گویا با تاکید بر شست‌وشوی مکرر دست‌ها توسط بیماران و استفاده از مایعات گرم خاطرنشان کرد: ترشحات تنفسی که از طریق سرفه و عطسه در فضا منتشر می‌شود می‌تواند باعث انتقال بیماری به دیگران شود بنابر این توصیه می‌شود بیماران هنگام عطسه و سرفه از دستمال استفاده کنند و بعد از استفاده آن را در کیسه پلاستیکی و در سطل زباله قرار دهند.

منبع: تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>