آب و هوایی که اعصاب کودکتان را خط خطی می کند

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، پزشکان به تازگی دریافته‌اند که زندگی در مناطق آفتابی خطر ابتلای کودک به بیش فعالی یا سندروم ADHD را کم می کند. گفتنی است: شیوع این بیماری در مناطق آفتابی کمتر است پزشکان احتمال می دهند که شدت نور بالای خورشید می تواند به عنوان یک عامل […]

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، پزشکان به تازگی دریافته‌اند که زندگی در مناطق آفتابی خطر ابتلای کودک به بیش فعالی یا سندروم ADHD را کم می کند.

گفتنی است: شیوع این بیماری در مناطق آفتابی کمتر است پزشکان احتمال می دهند که شدت نور بالای خورشید می تواند به عنوان یک عامل محافظت کننده مانع از ایجاد این عارضه در کودکان شده.

بررسی‌ها نشان می دهند: نور خورشید به تنظیم ساعت بیولوژیک در بدن افراد کمک می کند و به همین دلیل که در مکان‌ها فاقد نور مناسب خورشید زندگی می کنند احتیاج بیشتری به مراقبت برای تنظیم ساعت بیولوژیک بدن خود دارند.

دانشمندان به والدین کودکان بیش فعال همچنین توصیه می کنند: تا زمان استفاده از گوشی‌های تلفن همراه ورایانه‌های شخصی وتبلت‌ها را محدود کنند زیرا نور مصنوعی ساطح شده از این وسایل باعث اختلال در تنظیم ساعت بیولوژیک بدن کودکان می شود.

از جمله عوامل موثر در بروز سندروم ADHD به تولد نوزاد نارس، وزن کم هنگام تولد ، استفاده مادر از دخانیات حین بارداری، استشمام مواد شیمیایی سمی و سرب در حین بارداری و عوامل ژنتیکی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

۰۵
بهمن ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>