از این عفونت‌های طلایی در کودکان چه می دانید

دکتر یحیی عقیقی فوق تخصص روماتولوژی اطفال در گفتگو با خبرنگار بهداشت ودرمان باشگاه خبرنگاران گفت: عفونت استافیلو کودک چند نوع است که شایع‌ترین آن استافیلو کوک طلایی نام دارد. که درکودکان استخوان‌ها را گرفتار می کند وباعث چرک کردن و ورم مفصل زانو می‌شود. وی افزود: علائم این عفونت به صورت تب در بعضی […]

دکتر یحیی عقیقی فوق تخصص روماتولوژی اطفال در گفتگو با خبرنگار بهداشت ودرمان باشگاه خبرنگاران گفت: عفونت استافیلو کودک چند نوع است که شایع‌ترین آن استافیلو کوک طلایی نام دارد. که درکودکان استخوان‌ها را گرفتار می کند وباعث چرک کردن و ورم مفصل زانو می‌شود.

وی افزود: علائم این عفونت به صورت تب در بعضی مواقع لرز، تعریق و تورم محل بریدگی است.

وی ادامه داد: برای پیشگیری از این عفونت که بریدگی هر زمان که بریدگی در پوست حاصل شد باید با آب و صابون محل را شستشو داد واز پمادهای ضد عفونی کننده استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: این عفونت با مصرف آنتی بیوتیک قابل درمان است اما اگر عفونت به قدری شده باشد که بافت‌های ماهیچه را تحت تاثیر قرارداده باشد برای پاکسازی محل عفونت از جراحی استفاده می کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

۲۹
دی ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>