نرخ بالای قارچ های بیماری زا در ماشین های ظرفشویی

تحقیقات نشان می دهد که ماشین های ظرفشویی خانگی که برای تمیز کردن ظروف به کار می رود بستر مناسبی برای رشد گونه قارچ های بیماری زا هستند. نتایج این تحقیقات نشان می دهد که گویی نگرانی نسبت به جرم های روی دیواره ماشین ظرفشویی کافی نیست و این قارچ های بیماری زا در ماشین […]

تحقیقات نشان می دهد که ماشین های ظرفشویی خانگی که برای تمیز کردن ظروف به کار می رود بستر مناسبی برای رشد گونه قارچ های بیماری زا هستند.

نتایج این تحقیقات نشان می دهد که گویی نگرانی نسبت به جرم های روی دیواره ماشین ظرفشویی کافی نیست و این قارچ های بیماری زا در ماشین ظرفشویی شما همچنان در کمین هستند.

براساس نتایج دو تحقیق مختلف که یکی دو سال پیش و یکی چند روز پیش انجام شده، رطوبت بالا و محیط قلیایی ظرفشویی ها بستر مناسبی برای رشد قارچ های بیماری زا در ماشین های ظرفشویی اروپا، آسیا، خاورمیانه، آفریقا، استرالیا و آمریکای شمالی و جنوبی است.

این تحقیق به طور خاص نشان می دهد که قارچ های Exophiala، Rhodotorula و Candida parapsilosis که به آنها مخمرهای سیاه، قرمز و سفید گفته می شود در ماشین های ظرفشویی وجود دارد.

در تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۱ مشخص شده است که ۶۲ درصد ماشین های ظرفشویی آزمایش شده دارای قارچ های بیماری زا هستند و ۵۶ درصد آنها دربرگیرنده قارچ Exophiala dermatitidis و Exophiala phaeomuriformis است.

تحقیقات اخیر نیز نشان می دهد که این قارچ ها بیشتر در قسمت درز در ماشین ظرفشویی مستقر شده اند.

یکی از نویسندگان این تحقیق اظهار داشت: نکته اصلی اینجاست که گونه های قارچ های بیماری زا به ندرت در طبیعت مشاهده می شود اما تعداد آنها در ماشین های ظرفشویی بسیار بالا است.

قارچ ها با آزاد کردن هاگ ها تولید مثل می کنند، این هاگ ها با استنشاق وارد ریه می شود که موجب عفونت های بدنی می شود.

افرادی که آنتی بیوتیک مصرف می کنند و افرادی که ضعف سیستم ایمنی دارند بیش از سایرین در معرض این خطر قرار دارند اما ضرورتی برای نگرانی افراد سالم وجود ندارد.

منبع: جام جم آنلاین

۲۲
دی ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>