مکمل های غذایی برای مادران باردار

دکتر شهرزاد محمدیان، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در کشور ما، به خاطر شرایط خاص جغرافیایی، افراد با کمبود فولیک اسید مواجه هستند که این کمبود با مصرف مواد غذایی حاوی این ویتامین رفع نمی‌شود و باید حتما از قرص‌های مکمل استفاده کرد. وی افزود: فولیک اسید، برای مادران […]

دکتر شهرزاد محمدیان، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در کشور ما، به خاطر شرایط خاص جغرافیایی، افراد با کمبود فولیک اسید مواجه هستند که این کمبود با مصرف مواد غذایی حاوی این ویتامین رفع نمی‌شود و باید حتما از قرص‌های مکمل استفاده کرد.
وی افزود: فولیک اسید، برای مادران باردار بسیار بااهمیت است و می‌تواند از نقص طناب عصبی جنین جلوگیری کند.
دکتر محمدیان تصریح کرد: از قرص‌های مکمل مورد نیاز مادر باردار، می‌توان به قرص آهن اشاره کرد که معمولا بعد از تمام شدن ماه دوم بارداری توصیه می‌شود.
وی همچنین افزود: این ماده تحت نظر پزشک مصرف شود و مصرف بیش از اندازه آن باعث تولید رادیکال‌های آزاد می‌شود که بر جنین تاثیر منفی می‌‌گذارد.
دکتر محمدیان تصریح کرد: مولتی ویتامین‌های دوران جنینی، مهم‌ترین مکمل‌هایی هستند که مادر باید تحت نظر پزشک مصرف کند.
وی همچنین گفت: مادر باردار نباید ویتامین آ و همچنین مواد غذایی حاوی این ویتامین را مصرف کند زیرا ویتامین آ باعث نقص جنین می‌شود.
دکتر محمدیان افزود: جگر، جز مواد غذایی است که حاوی مقدار بسیار زیادی ویتامین آ بوده و به مادران باردار توصیه می‌شود آن را از برنامه غذایی خود حذف کنند.
منبع: عرش نیوز

۲۵
دی ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>