ایست قلبی بیشترین علت مرگ پایتخت‌نشینان

 علل مرگ و میر و آمار آن در هر مقطع زمانی و در هر مکانی متفاوت است در تهران نیز این آمار به نسبت مناطق ۲۲گانه متفاوت است اما به هر روی سازمان بهشت زهرا(س) خدمات دهی مناسبی را ارایه می‌دهد. مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه تعدادی از فوتی‌های تهران به شهر‌های اطراف […]

 علل مرگ و میر و آمار آن در هر مقطع زمانی و در هر مکانی متفاوت است در تهران نیز این آمار به نسبت مناطق ۲۲گانه متفاوت است اما به هر روی سازمان بهشت زهرا(س) خدمات دهی مناسبی را ارایه می‌دهد. مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه تعدادی از فوتی‌های تهران به شهر‌های اطراف منتقل می‌شوند، گفت: در سال گذشته در شهر تهران ۵۰ هزار فوتی داشتیم که از این تعداد ۳۶ هزار دفن در سازمان بهشت‌زهرا دفن شدند.

توکلی با اشاره به اینکه در حال حاضر روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ فوتی از بهشت‌زهرا(س) گواهی فوت و جواز دفن دریافت می‌کنند، اضافه ‌کرد: تعدادی در سازمان دفن می‌شوند و مابقی از مرکز عروجیان به استان‌ها و شهرهای دیگر انتقال می‌یابند.

وی درباره آمار دفن‌شدگان و فوت‌شدگان هفت ماهه اول سال ۹۰ یاد آور شد: کل فوت‌‌شدگان در این زمان تعیین شده ۲۹۱۸۷ فوتی بوده که تعداد دفن شدگان در خارج از سازمان بهشت زهرا ۸۳۰۵ نفر بود که دفن در سازمان نیز ۲۰۸۸۲ مورد گزارش شده است.

توکلی با اشاره به کمترین تعداد متوفیان تهران در هفت ماهه اول سال ۹۰ گفت: کمترین تعداد متوفیان به منطقه ۲۲ با ۱۳۶ فوتی باز می‌گردد و بیشترین تعداد نیز در منطقه ۴ با ۱۵۵۷ مورد بدست آمده است. وی افزود: بیشترین علت فوت نیز ایست قلبی با تعداد ۳۵۵۳ گزارش شده است.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) آمار متوفیان شهر تهران از اول فروردین ماه ۹۱ تا دهم د‌ی‌ماه ۱۳۹۱ را ۳۷۹۷۳ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۲۱۵۲۷ مرد، ۱۴۸۰۵ زن و ۱۶۴۱ نوزاد بودند. این در حالی است که از این تعداد نیز ۱۱۰۰۳ نفر در خارج از بهشت زهرا و مابقی در سازمان دفن شدند.

وی با تاکید بر اینکه بالاترین علت فوت تهرانی‌ها ایست قلبی است، افزود: فوتی‌های ایست قلبی طبق این آمار‌، ۳۹۴۶ نفر بوده که بیشترین گروه سنی بین ۸۰ تا ۸۵ سال با تعداد ۴۶۴۲ نفر گزارش شده است.

توکلی با بیان اینکه فوتی‌ها بر اساس مناطق ۲۲گانه متفاوت هستند، درخصوص این آمار طی هفت ماه ابتدایی سال ۹۱گفت: بیشترین فوت از حیث منطقه بندی شهر تهران، در منطقه ۲ قرار دارد و کمترین فوتی هم در منطقه ۲۲ بوده است.

توکلی با تاکید بر اینکه تمامی اموات فوت شده در بهشت زهرا (س) شست و شو داده می‌شوند، ادامه داد: تعدادی به شهرهای دیگر و بقیه در گورستان‌های دیگر تهران و بهشت زهرا (س) دفن می‌شوند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) همچنین با اشاره به آمار فوت‌‌شدگان ۹۲ بیان کرد: این در حالی است که کل فوت‌شدگان در ۶ ماهه سال جاری ۲۵۱۹۴ مورد بوده که کمترین فوت‌‌شدگان در گروه سنی ۵ تا ۹ سال و بیشترین در گروه سنی ۶۵ سال به بالا بوده اند.

وی درباره علل فوت دفن‌شدگان در بهشت زهرا(س) خاطر نشان کرد: کمترین علت فوت یک مورد سرطان چشم و بیشترین ۲۹۵۰ ایست قلبی است که مردان با بالاترین موارد که ۱۶۵۰بوده، در این مورد از بالاترین فراوانی برخوردار هستند. توکلی در مقایسه با ۶ ماهه نخست سال گذشته فوتی‌های مناطق ۲۲گانه را متفاوت خواند و اضافه کرد: طبق آمار شش ماهه امسال، کمترین تعداد متوفیات در منطقه ۲۲ و بیشترین در منطقه ۲ بوده است.

منبع: مردم سالاری

۲۲
آذر ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>