افراد مبتلا به ایدز برای پیشگیری از ابتلای جنین قبل از بارداری آزمایش دهند

خانم‌های باردار مبتلا به ایدز برای پیشگیری از انتقال بیماری ایدز به نوزادان خود باید قبل از بارداری آزمایش‌های لازم را انجام دهند.

کارشناس بیماری ایدز مرکز بهداشت استان اصفهان:
افراد مبتلا به ایدز برای پیشگیری از ابتلای جنین قبل از بارداری آزمایش دهند

کارشناس مسئول بیماری ایدز مرکز بهداشت استان اصفهان با اشاره به اینکه مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری پاسخگوی نیاز افراد در این زمینه هستند گفت: افراد مبتلا به ایدز برای پیشگیری از ابتلای جنین قبل از بارداری آزمایش دهند.

خبرگزاری فارس: افراد مبتلا به ایدز برای پیشگیری از ابتلای جنین قبل از بارداری آزمایش دهند

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، بیماری ایدز یک بیماری ویروسی است و درمان قطعی ندارد و از آنجایی که این بیماری سیستم ایمنی بدن را دچار اختلال می‌کند عامل بروز بیماری‌های دیگر در انسان می‌شود.

مهم‌ترین راه‌های ابتلا و انتقال بیماری ایدز، ارتباط جنسی و تزریقی، تزریق خون و انتقال از طریق جنین است و این بیماری دارای دو علامت اصلی و فرعی است که عبارتند از علایم اصلی شامل از دست دادن بیشتر از ۱۰ درصد وزن بدن، تب به مدت بیش از یک ماه، اسهال مزمن به مدت بیش از یک ماه، خستگی شدید و پایدار و همچنین علایم فرعی که شامل سرفه مداوم به مدت بیش از یک ماه، تعریق زیاد در شب، پوست خارش دار، زخم‌های دهان، برفک دهان (عفونت قارچی در دهان و گلو)، عفونت تب خال و تورم غدد لنفاوی است.

البته در مورد موضوع بیماری‌های ایدز و راه‌های پیشگیری از این بیماری تاکنون در استان اصفهان اقدامات لازم جهت پیشگیری از این بیماری در  کمیته مراقبت و درمان، حمایت اجتماعی، ارزشیابی، کاهش آسیب و آموزش و اطلاع رسانی تشکیل شده است که این پنج کمیته از حمایت‌های استانداری اصفهان برخوردار بوده‌اند.

در این راستا مسئول بیماری ایدز مرکز بهداشت استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در مورد شعار روز جهانی ایدز اظهار کرد: هر ساله از سوی سازمان بهداشت جهانی شعاری برای مقابله با این بیماری گفته می‌شود و شعار امسال این است، (با انجام به موقع آزمایش HiV می‌توان تشخیص زودتر درمان را موثر کرد و مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری پاسخگوی شماست).

وی با اشاره به اینکه با انجام به موقع آزمایش HiV می‌توان کارهای درمان را به موقع انجام داد، تصریح کرد: با انجام به موقع آزمایش Hiv می‌توان کارهای درمانی را به موقع انجام داد.

مرجان مشکاتی با تاکید به اینکه آزمایش ایدز برای خانم‌های باردار مبتلا به ایدز ضروری است، افزود: خانم‌های باردار مبتلا به ایدز برای پیشگیری از انتقال بیماری ایدز به نوزادان خود باید قبل از بارداری آزمایش‌های لازم را انجام دهند.

منبع : خبرگزاری فارس

۱۳
بهمن ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>