استرس و اضطراب درنوع شیردهی مادر اثر منفی دارد

زهره ترابی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هورمون هایی درهنگام استرس مادر برای شیردهی ترشح می شود که اثر نامطلوبی را در نوزاد به همراه دارد. وی یادآورشد: وجود اضطراب شدید در مادر حتی می تواند به قطع شیر دهی مادر منجر شده و مشکلاتی را بوجود آورد. ترابی افزود: […]

زهره ترابی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هورمون هایی درهنگام استرس مادر برای شیردهی ترشح می شود که اثر نامطلوبی را در نوزاد به همراه دارد.

وی یادآورشد: وجود اضطراب شدید در مادر حتی می تواند به قطع شیر دهی مادر منجر شده و مشکلاتی را بوجود آورد.

ترابی افزود: شیردهی خود موجب کاهش تدریجی وزن مادر می شود که این فرآیند باید با تامین مواد مغذی لازم و مصرف مواد غذایی مناسب صورت گیرد.

این متخصص اطفال مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی زنجان گفت: کاهش وزن در دوران شـیردهی نباید خود سرانه و باید بیشـتر متکی بر افزایش تحرک و انجام فعالیت های بدنی و پیروی از یک رژیم صحیح غذایی باشد.

وی اظهار کرد: کم کاری و یا پرخوری مادر تاثیری در کاهش وزن ندارد که این مهم باید بیش از گذشته مورد توجه جامعه هدف قرار گیرد.

ترابی افزود: مصرف برخی غذاها در افزایش شیر دهی مادر تاثیر گذار است اما به طور کلی نوشیدن و خوردن مایعات تاثیر گذارتر است.

وی یادآورشد: تغذیه نادرست دوران شیردهی، عوارضی مانند پوکی استخوان، کم خونی و دیگر موارد را به دنبال دارد.

منبع: ایرنا

۲۲
دی ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>