پاسخ به سوالات دارویی شما(۹)

عدم نگهداری این دارو در یخچال سبب تخریب و بی اثر شدن دارو شده و قادر به مقابله با عفونت موجود در بدن کودتان نخواهد بود.

سرکار خانم معصومه کریمی گامیشان، دکتر داروساز، به سوالات دارویی شما پیرامون مسائل مادر و کودک پاسخ دهند. ضمن تشکر و قدردانی از ایشان، چنانچه سوالی دارید می توانید ذیل همین مطلب بپرسید تا هفته ی بعد، در مطلب جداگانه ای پاسخ را دریافت نمایید.

tablet assortment

سوال: سلام دختر یک ساله ام باشربت مشکل داره باهرنوع شربت یاقطره استفراغ میکنه حتی قطره اهن برای همین دندونش سیاه شده ایاجز قطره داروی دیگه ای هست مثلا قرص.خواهشا راهنمایی کنید.

پاسخ: سلام، معمولا قرص آهن از سن ۵ سالگی به بعد تجویز می شود. بهتر است به سوال مشابهی که پیش تر پاسخ داده شده بود مراجعه فرمایید:  پاسخ به سوالات دارویی شما(۸)

**************

سوال: سلام روی شربت کو اموکسی کلاو نوشته بعد از تهیه سوسپانسیون در یخچال نگهداری شود اگه بیرون باشه خراب مشه من به دخترم دادم ینی مشکلی پیش میاد

پاسخ: سلام، درخصوص برخی از آنتی بیوتیک ها که به شکل سوسپانسیون تهیه می شوند و با توجه به نحوه فرمولاسیون و پیشنهاد شرکت سازنده ی دارو، نیازی به نگهداری سوسپانسیون در یخچال نبوده و به طور مثال تا ۷ روز پس از تاریخ بازشدن قابل مصرف است و نگهداری در یخچال بیشتر سبب افزایش پذیرش کودک نسبت به طعم سوسپانسیون می شود. اما درخصوص برخی آنتی بیوتیک های دیگر (به شکل سوسپانسیون) نظیر کو آموکسی کلاو حتما پس از تهیه سوسپانسیون در یخچال نگهداری شود که در این صورت تا ۱۴ روز (البته بسته به پیشنهاد شرکت سازنده ی دارو، قابل تغییر است) قابل مصرف می باشد. با توجه به سوالتان توصیه می شود مصرف دارو را با شرایطی که ذکر کردید، ادامه ندهید و برای اینکه درمان کامل شود با مشورت پزشک مصرف یک دوره ی دیگر از دارو به شکلی صحیح آغاز شود چرا که عدم نگهداری این دارو در یخچال سبب تخریب و بی اثر شدن دارو شده و قادر به مقابله با عفونت موجود در بدن کودتان نخواهد بود.

**************

سوال: سلام خسته نباشید من دوره ی پریودی نامنظمی داشتم با مراجعه به دکتر و سونو برام قرص اموکسی پروژسترون تجویز کردن الان پریود نمیشم میخواستم راهنماییم کنید

پاسخ: سلام، سلامت باشید،

اولاً به احتمال زیاد نام دارویتان “مدروکسی پروژسترون” است که به اشتباه چیز دیگری عنوان کردید. ثانیاً صبور باشید. ثالثاً نگران نباشید، پس از مصرف این دارو به میزان تجویز شده توسط پزشک، معمولا انتظار می رود بین ۳ تا ۱۴ روز پس از مصرف آخرین قرص داروی مدروکی پروژسترون، قاعدگی اتفاق بیفتد. البته با توجه به تفاوتهای جسمی افراد، این مقدار کمتر و یا بیشتر خواهد شد. در صورتی که این مدت زمان بیشتر شد حتما جهت پیگیری به متخصص زنان مراجعه فرمایید.

یک پاسخ برای : 1

  1. سودا گفته:

    سلام خسته نباشین من دو سه روز شربت کو آموکسی کلاو رو به دختر شش ماهه ام دادم بعد از دوسه روز رنگش به قهوه ای تغییر کرد میخواستم ببینم علتش چیه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>